Florbal Primátor Náchod B - Sokol Chlumec nad Cidlinou 6:4

branky: 4. Daniel Poláček, 7. Samuel Siwula, 19. Daniel Poláček, 25. Lukáš Bouček, 34. Vojtěch Majer, 39. Vojtěch Majer - 18. Jiří Festa, 20. Tomáš Trefil, 37. Filip Hýsek, 41. Matěj Nechvíl; rozhodčí: Vladimír Lešák - Jitka Romančáková; vyloučení: 1:3; využití: 1:1; zásahy brankářů: Lukáš Kašpar 18 - Daniel Krejča 13, Petra Sčučková 6; po třetinách: 2:0, 2:2, 2:2

Do prvního zápasu dorostenecká rezerva Náchoda nastoupila s odhodláním vrátit Chlumci porážku z prvního zápasu. Velkou herní převahu dle zápisu domácích se povedlo přetavit ve dvoubrankové vedení. Druhá část už ze strany Rytířů nebyla tak povedená. Špatné řešení osobních soubojů a situací na míčku přineslo vyrovnaný obraz hry. Chlumci se povedlo dvakrát dostat na jednobrankový dostřel. Pokaždé si však Rytíři vzali dvoubrankový náskok zpět. Ve třetí třetině se podařilo náchodským mladíkům hned dvakrát odskočit na rozdíl tří branek. Přesto patřil konec zápasu Sokolům z Chlumce, kteří si vytvořili hodně šancí a dostali náchodské hráče pod velký tlak. Naštěstí pro přítomně fanoušky „domácích“ tlak Chlumce vyústil i díky obětavosti hráčů Náchoda pouze v jednu branku, a tak se po siréně oznamující konec zápasu radovali z vítězství Rytíři.

Komentář domácích Čečetka Jan (Trenér):
"V první půli zápasu, jsme zápas kontrolovali. Pak jsme špatně řešili osobní souboje a přestali na míčku hrát týmově, čímž se obraz hry vyrovnal. Nastavením střídačky a nasazením se nám povedlo soupeře držet v druhé půli v dvougólovém odstupu. Díky všem aktérům za zápas."

Komentář hostů Kořínek Michael (Trenér):
"Nebyl to náš zápas. Nedokázali jsme se dostat do tempa a celkově nám nic nevycházelo. Děkujeme soupeři za utkání."


1. FBC Polička dorostenci - Florbal Primátor Náchod B 7:3

branky: 1. David Nunvář, 8. Tomáš Krejsa, 11. Martin Švanda, 19. Samuel Šafář, 24. Samuel Šafář, 35. Samuel Šafář, 45. Adam Šlosr - 3. Eduard Vlach, 23. Lukáš Bouček, 44. Vojtěch Majer; rozhodčí: Lukáš Kešner - Josef Kubát; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: David Cacek 10 - Lukáš Kašpar 11; po třetinách: 3:1, 2:1, 2:1

Ve druhém zápase se střetl náchodský tým prvně s Poličkou, která minulý turnaj hrála první koš. Polička disponovala fyzicky vyspělejšími hráči, kteří měli po celý zápas navrch. I přes bojovný výkon na straně Rytířů Polička navyšovala postupně rozdíl ve skóre. Rozdíl však nebyl velký hlavně díky dobrému nasazení týmovému duchu, kterým se prezentovali Rytíři po celý turnaj. To se ukázalo hlavně ke konci zápasu, kdy náchodští odvolali brankáře a dokázali snížit na 6:3. Poslední slovo měla však Polička, což nic nemění na tom, že Rytíři podali velmi dobrý výkon, za který zaslouží slova chvály.