Naše hra

VŠE SPOLEČNĚ

AKTIVITA

Pět hráčů brání a pět hráčů útočí. Nutíme soupeře k reagování a nenecháváme mu prostor k vytváření. Kontrolujeme naši ofenzivu a jsme aktivní v defenzivě. Soupeři nenecháme žádný volný prostor ani čas na hřišti.

PŘEDVÍDÁNÍ

Tým předvídá situace společně. Hráči vědí, o co se v konkrétních situacích snažíme.

SPOLUPRÁCE

Všichni hráči na hřišti proaktivně vytvářejí správné herní situace. Všichni hráči bez míčku se zapojují do hry.

KOMUNIKACE

Vzájemně spolu komunikujeme na hřišti i na střídačce a usnadňujeme si tak řešení jednotlivých herních situací.


V DRŽENÍ MÍČKU

PROTIÚTOK

Okamžitě po zisku míčku míří naše první myšlenka k soupeřově brance. Využíváme rychlého protiútoku s cílem využít nezformovaného rozestavení soupeře a vytvořit si příležitost ke skórování.

DRŽENÍ MÍČKU

Usilujeme o dominantní držení míčku s cílem kontrolovat hru, určovat její tempo a vytvořit si příležitosti ke skórování.

POSTUPNÝ ÚTOK A PRŮNIKY

Chytře využíváme držení míčku a správně vybíráme momenty pro rozvoj hry. Naše průniková hra je postavená na posouvání míčku přes jednotlivce nebo řady soupeře přihrávkou vpřed, během s míčkem a driblováním v kombinaci s účinnou podpůrnou hrou a pohybem.

VYTVÁŘENÍ ŠANCÍ A SKÓROVÁNÍ

Naši hráči mají schopnosti k vytváření šancí a znají mnoho způsobů, jak tyto šance přetavit ve skórování.


BEZ DRŽENÍ MÍČKU

PRESS

Pressováním získáváme co nejrychleji míček zpět do našeho držení. Rychlým pressingem soupeře, poté co jsme ztratili míček, zabraňujeme soupeři, aby zahájil vlastní útok.

OBRANA V BLOKU

Pokud nelze uplatnit účinný pressing, usilujeme o přerušení, zpomalení a řížení soupeřových útoků v obranném bloku. Díky kompaktnímu obrannému rozestavení omezujeme možnosti útoku soupeře a snažíme se nasměrovat jeho útok do předem určeného prostoru. Kontrola dynamiky a rychlosti útoků soupeře nám pomáhá v předem určeném prostoru opětovně získat míček co nejefektivněji.

KRITICKÁ OBRANA A OBRANA BRANKY

Kritická obrana zahrnuje širokou škálu dovedností bránících hráčů i brankáře, které spolu s touhou zabránit gólu soupeře vedou k uhájení naší branky. Zároveň jsme i během kritické obrany připraveni znovupostavit se do organizovaného obranného rozestavení, určovat směr soupeřových útoků a znovu pressovat.


TRANSITION

Rozpoznáváme herní situaci a správně na ní reagujeme v prvních chvílích po znovuzískání nebo ztrátě míčku. Díky tomu po zisku míčku efektivně využíváme ofenzivní možnosti, ale také rychle znovuzorganizujeme obranné řady, pokud míček ztratíme.