Rozpis zápasů všech kategorií najdete ZDE

Všeobecná pravidla

• Turnaj bude probíhat na čtyřech hřištích o rozměrech 21x10 metrů
  • Počet hráčů: 3+1. Počet hráčů v týmu není omezen.
  • Hrací čas: 1x15 minut hrubého času. Čas se zastavuje pouze při vstřelené brance (při rozdílu ve skóre o čtyři góly a více se čas nezastavuje), při trestném střílení a na pokyn rozhodčího. V semifinále, finále a zápase o 3. místo poslední dvě minuty čistý čas. Time out není povolen.
  • Bodování: Za vítězství v základní části se družstvu připisují 3 body, za remízu 1 bod. Při shodnosti bodů v konečné tabulce rozhodují nejprve vzájemné zápasy, dále skóre ze vzájemných utkání, dále větší počet vstřelených branek v minitabulce třech a více týmů, poté celkové skóre, ve kterém je přednější rozdíl mezi vstřelenými a obdrženými brankami, pak větší počet vstřelených branek a na závěr los.
  • Zápasy play-off se hrají vyřazovacím systémem na jedno utkání. Při remíze se neprodlužuje, ale hned následují trestná střílení. Vítěz losu určuje, kdo první chytá - kdo střílí. Během první série jedou z každého týmu tři hráči, pokud ani poté není znám vítěz, následuje 1-1 z každého týmu vyřazovacím systémem. Ve vyřazovacím systému může jezdit nájezdy jakýkoliv hráč.
  • Na hřišti bude pro brankáře vyznačeno pouze malé brankoviště. Brankář se může pohybovat i mimo něj, ale jen zhruba do vzdálenosti 1,5 metru. Pokud bude brankář hrát míček mimo tuto vzdálenost, budou rozhodčí posuzovat přestupek jako hru mimo brankoviště.
  • Tresty: Za jakýkoliv přestupek vedoucí k vyloučení bude nařízeno trestné střílení. Jakákoliv červená karta (vyjma vyloučení za nesprávné vybavení) bude pro hráče znamenat vyloučení z celého turnaje.
  • Každé družstvo má povinnost být v čase zápasu nastoupené na hřišti. Čekací doba není žádná - při nepřítomnosti končí zápas kontumací 5:0 v neprospěch nepřítomného družstva.

SYSTÉM TURNAJE

KATEGORIE B9 - hráči a hráčky ročníku narození 2013 a mladší

• Tři týmy se utkají vzájemně ve skupině každý s každým třikrát.
  • Pořadím skupiny bude určeno konečné pořadí týmů na turnaji.
  • Hrací čas zápasů je 1x15 minut hrubého času.

KATEGORIE B11 - hráči a hráčky ročníku narození 2011 a mladší

• Sedm týmů se vzájemně utká ve skupině každý s každým jednou.

KATEGORIE B13 - hráči a hráčky ročníku narození 2009 a mladší

• Jedenáct týmů je rozděleno do dvou skupin - jedné s šesti týmy, druhé s pěti týmy, ve kterých se utká vzájemně každý s každým.
  • První čtyři týmy z každé ze skupin postupují do čtvrtfinále play-off.
  • Pátý a šestý tým skupiny A a pátý tým skupiny B vytvoří skupinu X, ve které se vzájemně utkají o 9.-11. místo.
  • Poražení čtvrtfinalisté hrají play-off B, poražení semifinalisté se utkají o třetí místo.
  • Čtvrtfinále, semifinále, semifinále B a zápasy o 7. místo, 5. místo, 3. místo a finále se hrají vyřazovacím způsobem.
  • Hrací čas zápasů je 1x15 minut hrubého času. V semifinále, zápase o 3. místo a finále je poslední dvě minuty měřen čistý čas.

KATEGORIE B15 - hráči a hráčky ročníku narození 2007 a mladší

• Osm týmů je rozděleno do dvou základních skupin A a B, ve kterých se utká vzájemně každý s každým.
  • První a druhý tým skupin A a B vytvoří nadstavbovou skupinu E. Třetí a čtvrtý tým skupin A a B vytvoří nadstavbovou skupinu F. V rámci těchto skupin odehrají týmy zápasy s protivníky, se kterými se v základních skupinách nestřetly. Bodový zisk s celkem, který do nadstavbové skupiny postoupil ze stejné základní skupiny (tedy s týmem, se kterým se daný tým v základní skupině střetl), je do tabulky skupin E a F automaticky započítán - výsledek ze základní skupiny se do skupin E a F přenáší.
  • První a druhý tým nadstavbové skupiny postupují přímo do semifinále. Třetí tým nadstavbové skupiny E se utká ve čtvrtfinále s druhým týmem nadstavbové skupiny F, čtvrtý tým nadstavbové skupiny E se utká ve čtvrtfinále s prvním týmem nadstavbové skupiny F. Třetí a čtvrtý tým nadstavbové skupiny F se navzájem utkají o konečné sedmé místo na turnaji.
  • Čtvrtfinále, semifinále a zápasy o 7. místo, 5. místo, 3. místo a finále se hrají vyřazovacím způsobem.

PROPOZICE

Po dvouleté pauze zapříčiněné pandemií koronaviru se 3. ročník mládežnického turnaje O pohár zámeckého medvěda uskuteční v sobotu 28. května 2022 na Zimním stadionu v Novém Městě nad Metují.

• B13 - hráči a hráčky ročníku narození 2009 a mladší,
  • B15 - hráči a hráčky ročníku narození 2007 a mladší.

Systém turnaje: Turnaj bude probíhat systémem 3+1 na čtyřech hřištích o rozměrech 21x10 metrů. Počet hráčů v týmu není nijak limitován. Přesný systém turnaje a jeho rozlosování bude zveřejněno zhruba týden před termínem turnaje a bude se odvíjet od počtu přihlášených týmů.

Týmy budou do turnaje nasazeny podle došlé platby na náš účet.

Ceny:

• 1. místo – pohár za první místo, putovní pohár (po složení kauce 5000,-), medaile, dárková taška od našich sponzorů, diplom,
    • 2. místo – pohár za druhé místo, medaile, dárková taška od našich sponzorů, diplom,
    • 3. místo – pohár za třetí místo, medaile, dárková taška od našich sponzorů, diplom,
    • Týmy na dalších místech - dárková taška od našich sponzorů, diplom.

Informace k platbě: Cena turnaje je 900 Kč. V případě odřeknutí účasti po 15.5.2022 se startovné nevrací. Platbu startovného uhraďte prosím bankovním převodem, číslo účtu je 191966050/0300, do zprávy pro příjemce uveďte název týmu a kategorii. Pro tento ročník je nejzazší termín platby 15. 5. 2022. Pokud platba nebude provedena do tohoto termínu, tak nebudeme počítat s Vaší účastí! Zároveň budou týmy do turnaje nasazovány podle došlé platby na náš účet. Není důležitý datum přihlášky, ale datum platby - do turnaje bude zařazen ten, kdo dříve zaplatí.

Přihlášení na turnaj probíhá vyplněním přihlašovacího formuláře ZDE. Pro více informací kontaktujte organizátora turnaje Jana Čečetku - tel.: 774 041 766, email: jan.cecetka@florbalnachod.cz.

Během druhého ročníku tohoto mládežnického turnaje bylo na Zimním stadionu a v Plechárně odehráno 178 zápasů, do kterých naskočilo 648 hráčů. To vše ve čtyřech věkových kategoriích - U15, U13, U11 a U9. Nejúspěšnějším týmem byl FBC Uničov, který měl hned trojnásobné zastoupení ve finálových zápasech.