O DAVIDOVI

David Korec - hráč Náchoda s číslem 77

Na jaře roku 2005 všechny zasáhla smutná zpráva - navždy je opustil kamarád a spoluhráč David Korec, který tragicky zahynul při jednom z jeho cestovatelských dobrodružství v horách v rakouském národním parku.

David stál v roce 2001 u prvních krůčků florbalového klubu Rudá Hvězda Náchod a dlouhou dobu byl výraznou oporou v brance, kde často předváděl fantastické zákroky založené na jeho nesmírné bojovnosti, obětavosti a touze zabránit za jakoukoliv cenu jeho překonání. Jeho spoluhráči a zakladatelé náchodského florbalu na něj stále vzpomínají a těmto vzpomínkám pomáhá i fakt, že číslo 77, se kterým David hájil svoji branku, již nikdo v náchodském florbalu na svém dresu nosit nebude.

16. ROČNÍK MEMORIÁLU DAVIDA KORCE

Rozpis zápasů 16. ročníku Memoriálu Davida Korce najdete ZDE.


Všeobecná pravidla

 • Turnaj bude probíhat na dvou hřištích o rozměrech 21x10 metrů. 
 • Počet hráčů: 3+1. Počet hráčů v týmu není omezen. Minimální věk hráče je 15 let, brankář může být mladší. V týmu mohou nastupovat také ženy.
 • Hrací čas: 1x18 minut hrubého času. Hrací čas finále a zápasu o 3. místo je 2x10 minut hrubého času.
 • Hrací čas je hrubý a nezastavuje se ani při vstřelené brance. Je na samotných týmech, aby chtěly hrát. Čas bude zastaven jen v případě zranění či jiné situace ovlivňující hru, což bude vždy na posouzení rozhodčího. Rozhodčí budou nabádáni k tomu, aby především závěr zápasu probíhal co nejregulérněji - to znamená přísné hodnocení zdržování hry (vyloučení). V play-off bude poslední minutu utkání měřen čistý čas.
 • Timeout není povolen.
 • Bodování: Za vítězství v základní části se družstvu připisují 3 body, za remízu 1 bod. Při shodnosti bodů v konečné tabulce rozhodují nejprve vzájemné zápasy, dále skóre ze vzájemných utkání, dále větší počet vstřelených branek v minitabulce třech a více týmů, poté celkové skóre, ve kterém je přednější rozdíl mezi vstřelenými a obdrženými brankami, pak větší počet vstřelených branek a na závěr los.
 • Zápasy play-off se hrají vyřazovacím systémem na jedno utkání. Při remíze se neprodlužuje, ale hned následují trestná střílení. Vítěz losu určuje, kdo první chytá - kdo střílí. Během první série jedou z každého týmu tři hráči, pokud ani poté není znám vítěz, následuje 1-1 z každého týmu vyřazovacím systémem. Ve vyřazovacím systému může jezdit nájezdy jakýkoliv hráč.
 • Zápasy budou hrány dle pravidel florbalu.
 • Hráči v poli musí mít stejné dresy. Brankář musí být vybaven celoobličejovou maskou.
 • Na hřišti bude pro brankáře vyznačeno pouze malé brankoviště. Brankář se může pohybovat i mimo něj, ale jen zhruba do vzdálenosti 1,5 metru. Pokud bude brankář hrát míček mimo tuto vzdálenost, budou rozhodčí posuzovat přestupek jako hru mimo brankoviště.
 • Tresty: Čas trestů je shodný jako při velkém florbale (2min, 5 min, 10min, ČK). Jakákoliv červená karta (nejedná se o vyloučení za nesprávné vybavení) bude pro hráče znamenat vyloučení z celého turnaje.
 • Pokud bude vyloučeno více hráčů, nesmí počet hráčů z jednoho týmu na hřišti klesnout pod dva včetně brankáře. To znamená, že při vyloučení dvou hráčů hraje oslabené družstvo pouze s jedním hráčem v poli.
 • Každé družstvo má povinnost být v čase zápasu nastoupené na hřišti. Čekací doba není žádná - při nepřítomnosti končí zápas kontumací 5:0 v neprospěch nepřítomného družstva.
 • Pohár - Vítězné družstvo kromě poháru za první místo získává do ročního držení také Putovní pohár - avšak pouze po složení vratné zálohy 5000 Kč a navíc se vítěz písemně zaváže pořadateli, že pohár vrátí do března 2023. Pokud nebude záloha složena, může se s pohárem vyfotit a užít si ho v prostorách haly do skončení turnaje.

SYSTÉM TURNAJE

 • Jedenáct týmů je rozděleno do dvou skupin - skupiny A s šesti týmy a skupiny B s pěti týmy.
 • První tři týmy z šestičlenné skupiny A a první dva týmy z pětičlenné skupiny B postupují přímo do čtvrtfinále play-off.
 • Týmy na čtvrtém, pátém a šestém místě skupiny A a týmy na třetím, čtvrtém a pátém místě skupiny B jsou nasazeny do osmifinále play-off.
 • Poražení osmifinalisté v turnaji končí, stejně jako poražení čtvrtfinalisté.
 • Poražení semifinalisté sehrají utkání o konečné třetí místo.

PROPOZICE

Po dvouleté pauze zapříčiněné pandemií koronaviru se 16. ročník Memoriálu Davida Korce uskuteční v sobotu 4. června 2022 v náchodské Plechárně.

Termín turnaje: Sobota 4. června 2022.
Místo konání:
Sportovní hala Plechárna (SH TJ Náchod).
Startovné:
1500 Kč za tým.
Kategorie:
Muži.
Systém turnaje:
Turnaj bude probíhat systémem 3+1 na hřištích o rozměrech 21x10 metrů. Počet hráčů v týmu není nijak limitován. Minimální věk hráče je 15 let, brankář může být mladší. V týmu mohou nastupovat také ženy. Přesný systém turnaje a jeho rozlosování bude zveřejněno zhruba týden před termínem turnaje a bude se odvíjet od počtu přihlášených týmů.

Týmy budou do turnaje nasazeny podle došlé platby na náš účet.

Ceny:

 • 1. místo – pohár za první místo, Dejvův putovní pohár (po složení kauce 5000,-), šampaňské, dárková taška od našich sponzorů, diplom,
 • 2. místo – pohár za druhé místo, šampaňské, dárková taška od našich sponzorů, diplom,
 • 3. místo – pohár za třetí místo, šampaňské, dárková taška od našich sponzorů, diplom.

Na turnaji bude vyhlášen nejlepší hráč a nejlepší brankář.

  Informace k platbě: Platbu startovného uhraďte prosím bankovním převodem, číslo účtu je 191966050/0300, do zprávy pro příjemce uveďte název týmu. Pro tento ročník je nejzazší termín platby 20.5.2022. V případě odřeknutí účasti po 20.5.2022 se startovné nevrací. Pokud platba nebude provedena do tohoto termínu, tak nebudeme počítat s Vaší účastí! Zároveň budou týmy do turnaje nasazovány podle došlé platby na náš účet. Není důležitý datum přihlášky, ale datum platby - do turnaje bude zařazen ten, kdo dříve zaplatí.

  Přihlášení na turnaj probíhá vyplněním přihlašovacího formuláře ZDE. Pro více informací kontaktujte organizátora turnaje Jana Čečetku - tel.: 774 041 766, email: jan.cecetka@florbalnachod.cz.  Vítězové Memoriálu Davida Korce
  2005 Šuk a hek
  2006 Rudá Hvězda Náchod
  2007 Cirkus Bude
  2008 Rudá Hvězda Náchod
  2009 Cirkus Bude
  2010 Cirkus Bude
  2011 Cirkus Bude
  2012 Špindl Ubals
  2013 Cirkus Bude
  2014 Bakyho Samice
  2015 Andílci
  2016 Andílci
  2017 Špindl Ubals
  2018 Jedi Knights
  2019 FK Slatina