Ahoj Dane, v první řádě bych ti chtěl pogratulovat k zisku trofeje rytíře Hrona. Co bylo klíčové pro zisk titulu nejlepšího hráče sezony? Čím sis získal hlas lidu?

Ahoj. Moc děkuji. Jsem za cenu rád a tím, že hlasují fanoušci, to pro mě opravdu hodně znamená. Všem fanouškům tímto děkuju za podporu. Možná sehrálo roli i to, že jsem během sezony hrál v zápasech nejen hrotového útočníka, ale i post centra. Odehrál jsem všechny zápasy v sezóně a snažil jsem se podat ty nejlepší výkony. Škoda, že ani to nepomohlo k postupu do 1. ligy.

Náchod je můj mateřský oddíl, prošel jsem si všemi kategoriemi a odehrál hodně zápasů. A tak si myslím, že ti nejvěrnější fanoušci už mě znají. Znají moji hru a vědí, co ode mě mohou čekat.

Sezona se ti jistě povedla. V uplynulé sezóně jsi posbíral 24 gólů a přidal jsi k nim 26 asistencí. Považuješ se tedy za komplexního hráče? Jsi více střelec nebo tvůrce hry?

Považuji se spíše za komplexního hráče. Rád dávám góly, ale také rád vytvářím šance. Je to zrovna o tom, jaké situace se vyskytnou.

Máš větší radost ze vstřelené branky, nebo když si projdeš půlku hřiště a připravíš spoluhráčům nahrávku do prázdné branky?

Je to jak kdy. Podle toho, jak padl ten gól. Ale spíše mám radši projít půlku hřiště a nahrávat do prázdné. Když vstřelím rozhodující branku, tak to taky rozhodně stojí za to.

Skvěle.. Vzpomeneš si jaký moment byl pro tebe v minulé sezóně klíčový, který ti utkvěl v paměti.

Tak těch momentů je víc. Jak týmových tak i individuálních. S týmem jsme dokázali otáčet zápasy. Například proti Jaroměři, Plzni. Nejvíce mi asi zůstal v hlavě moment, když jsem vyhrál doma zápas proti Benešovu asi v posledních patnácti sekundách.

Co je naopak moment, který se ti zapsal pod kůži jako negativní?

Ten moment, když jsme hráli vyrovnaně play-off s Orkou, ale stejně to nestačilo a vypadli jsme.

Dokázal jsi vyhrát cenu rytíře Hrona v každé kategorii, od starších žáku, přes dorost i juniory a nyní připisuješ triumf i za muže. Co to pro tebe znamená?

Tak je super to vyhrát v každé kategorii. Rád na to vždy vzpomínám.

S muži jste již v přípravě na další sezónu. Jak probíhá?

Příprava je už rozjetá. Fyzicky určitě náročná, ale myslím si, že to bude stát za to.

Jaké jsou tvé cíle do nové sezony?

Určitě bych chtěl s týmem postoupit do 1. ligy. Myslím si, že by to pro rozvoj bylo hodně přínosné. Je tu spousta mladých hráčů.