Semifinálovou sérii mezi Panthers Praha a Náchodem měl rozhodnout až pátý zápas na palubovce v Rudné u Prahy. Obě družstva děsil jeden velký strašák - Náchodští nikdy nezvítězili v rozhodujícím pátém zápase play-off, Panthers Praha zase nikdy nepřešli přes semifinále. I přesto, o jak šlo důležitý zápas, nechal trenér Panthers Míka pouze na lavičce gólmanskou jedničku Jana Buzíka, a tento tah mu nevyšel, stejně jako time-out, který vyplýtval již ve čtrnácté minutě. Tou dobou již svítilo na tabuli skóre 1:3, když po vedoucím gólu kapitána Jonáše Mikšovského a vyrovnání z hole Lombina dokonale zpražil rudenskou halu dvěma slepenými trefami Filip Čáp. Domácí se během první třetiny nevzpamatovali a nepovedl se jim vstup ani do té druhé, kdy Náchod odskočil po brance Davida Špačka již na rozdíl tří gólů.

Florbalisté Náchoda si mohli užít postupovou radost i se svými fanoušky! Fotogalerie Matouše Nýče ZDE.

Nepovedenou půlminutku si v polovině zápasu vybrali i Rytíři - a rázem se jejich náskok smrskl na rozdíl jednoho gólu. To už Panteři tlačili, nicméně branka padla na druhé straně - při hře čtyř proti čtyřem se prosadil Jakub Langpaul. Domácí šli však přeci jen do kabin s nadějí na vyrovnání v zádech, kterou jim zařídil kontaktní brankou Vejlupek.

Třetí třetina byla třetinou jednoho muže - Vlastimila Skalického. Ten sice inkasoval ve 45. minutě vyrovnávací branku, po zbytek utkání však živil naděje Rytířů na postup. Svými zákroky doháněl domácí střelce k šílenství a několikrát měl i štěstí, když mu pomohla branková konstrukce. Kritický moment přišel v samotném závěru při vyloučení Matěje Mikšovského, které však obětavě bránící hosté přečkali. V prodloužení sice měli více šancí Panteři, gól však padl na druhé straně, když střelou na bližší tyč překonal Kobzu David Špaček. Na straně Náchoda tak mohla propuknout euforie - Rytíři v pátém zápase vybojovali postup do finále Národní ligy západ!

PANTHERS PRAHA - FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD  5:6p ( 1:3 , 3:2 , 1:0 )