Semifinálovou sérii mezi Panthers Praha a Náchodem měl rozhodnout až pátý zápas na palubovce v Rudné u Prahy. Obě družstva děsil jeden velký strašák - Náchodští nikdy nezvítězili v rozhodujícím pátém zápase play-off, Panthers Praha zase nikdy nepřešli přes semifinále. I přesto, o jak šlo důležitý zápas, nechal trenér Panthers Míka pouze na lavičce gólmanskou jedničku Jana Buzíka, a tento tah mu nevyšel, stejně jako time-out, který vyplýtval již ve čtrnácté minutě. Tou dobou již svítilo na tabuli skóre 1:3, když po vedoucím gólu kapitána Jonáše Mikšovského a vyrovnání z hole Lombina dokonale zpražil rudenskou halu dvěma slepenými trefami Filip Čáp. Domácí se během první třetiny nevzpamatovali a nepovedl se jim vstup ani do té druhé, kdy Náchod odskočil po brance Davida Špačka již na rozdíl tří gólů. 

Florbalisté Náchoda si mohli užít postupovou radost i se svými fanoušky! Fotogalerie Matouše Nýče ZDE.


Nepovedenou půlminutku si v polovině zápasu vybrali i Rytíři - a rázem se jejich náskok smrskl na rozdíl jednoho gólu. To už Panteři tlačili, nicméně branka padla na druhé straně - při hře čtyř proti čtyřem se prosadil Jakub Langpaul. Domácí šli však přeci jen do kabin s nadějí na vyrovnání v zádech, kterou jim zařídil kontaktní brankou Vejlupek.

Třetí třetina byla třetinou jednoho muže - Vlastimila Skalického. Ten sice inkasoval ve 45. minutě vyrovnávací branku, po zbytek utkání však živil naděje Rytířů na postup. Svými zákroky doháněl domácí střelce k šílenství a několikrát měl i štěstí, když mu pomohla branková konstrukce. Kritický moment přišel v samotném závěru při vyloučení Matěje Mikšovského, které však obětavě bránící hosté přečkali. V prodloužení sice měli více šancí Panteři, gól však padl na druhé straně, když střelou na bližší tyč překonal Kobzu David Špaček. Na straně Náchoda tak mohla propuknout euforie - Rytíři v pátém zápase vybojovali postup do finále Národní ligy západ!


PANTHERS PRAHA - FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD  5:6p ( 1:3 , 3:2 , 1:0 )
Branky Náchoda:
 2x Čáp, 2x Špaček, Mikšovský J., Langpaul

Střely na branku: 36:21
Vyloučení: 1:3
Využití: 1:0
Počet diváků: 250
Hráč utkání Náchoda: Vlastimil Skalický
Hráč utkání Panthers: Pavel Daněk

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasu

Odkaz na sestřih branek

Odkaz na fotogalerii Matouše Nýče

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Vlášek, Knettig, Čáp, Špaček, Macháček - Rázl, Prause, Matoulek, Kubelka, Kříž - Donaj F., Svoboda, Mikšovský J., Langpaul, Mikšovský M. - Vysoký, Tlučhoř, Jakubský.

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka ZDE
Florbalisté Náchoda si tak po šesti letech znovu zahrají finále Národní ligy. Do cesty se jim postaví suverénní Slavia Plzeň, která vyhrála 20 ligových zápasů v řadě. Série hraná na tři vítězné zápasy začne již tento víkend na palubovce soupeře, o týden později se přesune do Plechárny. Držte náchodským florbalistům palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!