Rytíři získali první bod po fantastickém obratu

Náchodští přišli na pátečním předzápasovém tréninku o Daniela Kříže, který z viny zranění nemohl s týmem do Prahy odcestovat. Začátek utkání byl opatrný a vyrovnaný, Pražané však zužitkovali své zkušenosti a efektivně trestali náchodské chyby. A tak když ve 27. minutě svítilo na tabuli skóre 4:1 pro žluto-černé a k tomu měl mladík Škorpa možnost navýšit z trestného střílení, asi by v tu chvíli vsadil na Náchodské málokdo. Škorpa však proti Skalickému selhal a tento moment jako by nastartoval Rytíře k velkému obratu. Ti přidali na intenzitě, konečně začali vyhrávat osobní souboje a tato změna se rychle projevila na skóre. V rozmezí 29. a 32. minuty nasázeli Náchodští tři góly a před závěrečnou třetinou se šlo do kabin za nerozhodného stavu 4:4.

Hráči Startu si vzali ještě jednou vedení zpět, poté však Náchodští rozjeli gólostroj. Poprvé v utkání dostal Rytíře do vedení náhradník Jakub Tlučhoř, který se odvděčil trenérům za důvěru hned po šesti sekundách na hřišti. Náchodští nasázeli v závěrečné periodě Startu šest branek a domácí se pouze v závěru při přesilové hře dočkali snížení na konečných 6:10.

Náchodští florbalisté si mohli užít radost ze skvělého obratu! Kompletní fotogalerie Matouše Nýče ze sobotního zápasu ZDE.

FAT PIPE START98 - FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD  6:10 ( 2:1 , 2:3 , 2:6 )

Hráč utkání Startu: Matyáš Kronovetr

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Vlášek, Donaj F., Čáp, Špaček, Macháček - Langpaul, Prause, Matoulek, Kubelka, Vysoký - Knettig, Svoboda, Mikšovský J., Rázl, Mikšovský M. - Tlučhoř, Donaj A., Kovařík.

Náchodské naděje na druhý bod zmrazil čtyřgólový Jambor

Druhé utkání bylo vyrovnanou bitvou se vším všudy. Svědčí o tom i fakt, že během zápasu ani jeden z celků nedokázal tomu druhému odskočit na větší než jednobrankový rozdíl. Na straně domácích se střelecky činil Matěj Jambor, který během základní hrací doby zkompletoval hattrick. Naopak na straně Rytířů se do statistik zapsalo hned sedm hráčů - po jednom bodě do kanadského bodování. Domácí hrozili zejména z pravé náchodské strany a Vlastimilu Skalickému několikrát pomohla branková konstrukce. I tak utkání dospělo do prodloužení. Náchodské naděje jít v sérii do trháku utnul v osmé minutě prodloužení svojí čtvrtou brankou v zápase Matěj Jambor, který se tak postaral o srovnání série na 1:1.

Tomáš Matoulek hájil na začátku sezóny barvy Startu - nyní stojí na opačné straně bariéry. Kompletní fotogalerie Matouše Nýče z nedělního zápasu ZDE.

FAT PIPE START98 - FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD  5:4p ( 2:2 , 2:1 , 0:1 )

Hráč utkání Startu: Matěj Jambor

Za stavu 1:1 se nyní barážová série přesouvá do Náchoda. Třetí utkání je na programu v sobotu, čtvrté v neděli. Doražte do Plechárny Rytíře podpořit! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!

Florbal Primátor Náchod - FAT PIPE Start98
3. zápas baráže 1. ligy SH TJ Náchod Sobota 27. dubna 20:00 online Vstupné 30 Kč

4. zápas baráže 1. ligy SH TJ Náchod Neděle 28. dubna 17:00 online Vstupné 30 Kč