Do druhé poloviny letošního ročníku Národní ligy západ vstoupili Rytíři vydřeným vítězstvím v Plzni a i díky tomu jim v průběžné tabulce soutěže patří čtvrté místo. A to se stejným bodovým ziskem, jako má třetí Benešov, přičemž Náchodští mají k dobru odložené utkání s Mukařovem a aktuálně také lepší bilanci vzájemných zápasů, která na konci sezóny při rovnosti bodů rozhoduje. Většinu bodů posbíral Náchod doma - naopak na hřištích soupeřů si připsal v normální hrací době pouze dvě výhry. Nejlepším střelcem Východočechů je Ondřej Bachtík, který v Plzni pokořil hranici dvouset vstřelených soutěžních branek za náchodské Áčko. Letos zaznamenal Ondra v Národní lize sedmnáct gólů, stejně jako nejlepší střelec Turnova Štěpán Matěcha. Naopak Jonáš Mědílek, Matěj Mikšovský a Jan Čečetka Náchodu v Turnově nepomohou, neboť stále nedoléčili svá zranění.

10:2

Po odchodu bratrů Palatínů se Turnov trápí - v průběžné tabulce mu patří až desátá příčka. O většinu gólů se stará již zmiňovaný zkušený třicátník Štěpán Matěcha, jenž v letošním ligovém ročníku neodešel ze žádného utkání střelecky naprázdno. Ani jeho příspěvek však Turnovu nestačí - z posledních šesti zápasů uhráli Severočeši pouze dva body za výhru po prodloužení s posledním Litvínovem, kdy je v závěru postihl výpadek a přišli o třígolové vedení. V minulém kole zase Turnov nenavázal na úspěšnou první třetinu proti Mukařovu a prohrál 7:2.