Omlazený náchodský tým se na úvod nového ročníku střetl s velmi těžkým protivníkem. V rámci vrcholové části Poháru Českého florbalu, kterou hraje Náchod podruhé v klubové historii, prověřil Rytíře superligový Liberec. A pro náchodský tým, v jehož barvách nastoupili na hřiště debutanti Jakub Vysoký, David Špaček, Lukáš Prause a Adam Jakubský, to byla opravdu těžká prověrka. Favoritovi dokázali vzdorovat pouze 81 sekund, než otevřel skóre reprezentant Šimon Stránský. V páté minutě se po drzém sólu novopečeného kapitána Františka Donaje prosadil kanonýr Matěj Mikšovský a vyrovnal na 1:1, do konce periody však již sázel branky pouze Liberec, který odcházel do kabiny za pohodlného stavu 1:5.

Druhá třetina byla ze strany Náchodských zajímavější a přinesla vyrovnané skóre. Oba celky zaznamenaly dvě branky, za Náchod se prosadili Marek Svoboda a Ondřej Macháček. V závěrečné části se na hřiště podíval také náchodský odchovanec Jan Světlík aktuálně hající právě liberecké barvy, a svůj příchod okořenil rychlým gólem. Liberec přidal další čtyři branky, poslední slovo však měli domácí Rytíři, když skóre kosmeticky upravil Matěj Mikšovský. Náchod vstoupil do sezóny pohárovou porážkou s Libercem 4:11.


Komentář domácích Třešňák Tomáš (Trenér):
"Výsledek odpovídá rozdílu v kvalitě. Zápas byl pro nás skvělá příležitost k učení. Díky soupěři za lekci. Také chci poděkovat všem fanouškům za podporu."

Komentář hostů Skružný Zdeněk (Trenér):
"Pokud hrajeme soustředěně a jednoduše, dáváme góly a naše hra má i úroveň. Děkujeme domácím za odvážný a sympatický výkon."


FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD vs. FBC LIBEREC    4:11 ( 1:5 , 2:2 , 1:4 )
Branky Náchoda:
2x Mikšovský M., Svoboda, Macháček

Střely na branku: 25:49
Vyloučení: 0:0
Využití: 0:0
Počet diváků: 113
Hráč utkání Náchoda: Matěj Mikšovský
Hráč utkání Liberce: Tomáš Dlesk

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasu


Další velmi atraktivní soupeř přijede do Náchoda příští středu 24. srpna. Od 19:00 přivítají Rytíři v repríze loňského pohárového osmifinále šestnáctinásobného českého mistra a šestinásobného vítěze poháru Tatran Střešovice. Doražte Náchodské podpořit! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!