V pátek získal druhý bod efektivní Náchod

Za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy se čtvrtfinálový souboj mezi Náchodem a Mukařovem přestěhoval do Prahy. Ačkoli tomu výsledek zápasu nenapovídá, nabídl třetí duel vyrovnanou bitvu. První třetina přinesla spíše opatrnou hru, kdy se jako jediný prosadil Matěj Mikšovský. V této sérii dosud vždy platilo, že kdo dá první gól, tak vyhraje - a potvrdilo se to i tentokrát. Domácí Mukařov totiž ve třetím utkání pokaždé dotahoval a dařilo se mu to až do stavu 3:3, který nastal poté, co ve 42. minutě při vlastním oslabení vyrovnával Pudich.

Následující minuty však již patřily hostujícímu družstvu. Daniel Kříž vrátil ve 46. minutě vedení Náchodu, který následně přečkal oslabení za vyloučení exekutora za nesportovní chování. Domácí Mukařov otevřel hru a Náchodští trestali, stejně jako hru Pražanů bez brankáře. Skóre se zastavilo až na hodnotě 4:10 a druhý bod v sérii tak získal Náchod.


Komentář domácích Martin Jirka (Trenér):
"Facka jako desítka, dobrá desítka, která by nám měla otevřít oči. Hrajeme play off, které vyhrává pokora, respekt a srdíčko. Přesně to, co jsme dneska ani v nejmenším neměli. Věřím, že to zítra poprvé předvedeme a vrátíme sérii do Náchoda. Teď se ukáže charakter a vůle. Soupeř nás dneska přejel ve všech aspektech hry a využil vše co jsme mu nabídli. Věřím, že zítra nám začíná play off a všichni k tomu tak přistoupíme. Děkuji pořadatelům a fanouškům."

Komentář hostů Tomáš Třešňák(Trenér):
"Konečný výsledek není podstatný, důležitá je výhra a zisk utkání. Dostali jsme se do vedení v serii 2:1, ale zápas byl vyrovnaný jako ty předešlé. Zítra nás zase čeká bitva o každý metr a stav 0:0 a pokud budeme chtít vyhrát musíme být lepší než dnes! Díky soupeři za utkání."


FAT PIPE TRAVERZA MUKAŘOV vs. FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD    4:10  ( 0:1 , 2:2 , 2:7 )
Branky Náchoda:
Mikšovský M. 2x, Bachtík, Cejnar D., Kříž, Mikšovský J., Grulich, Jirák, Macháček, Kaválek D.

Střely na branku: 29:34
Vyloučení: 4:4
Využití: 0:1
V oslabení: 1:0
Počet diváků: 29
Hráč utkání Náchoda: František Donaj
Hráč utkání Mukařova: Robert Štipka

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasuMukařovští mečbol Náchoda odvrátili v samotném závěru

Nejúspěšnější tým Národní ligy byl na pokraji vyřazení a platilo to ještě minutu před koncem základní hrací doby. Ale od začátku. Ke zraněnému Jonáši Mědílkovi se v náchodských řadách přidali ještě kapitán Jiří Vlček a také Jan Jirák, který byl schopný odehrát pouze přesilovou hru. V šesté minutě otevřel skóre ostrostřelec Ondřej Bachtík, ještě do konce první části však srovnal Doleček. I druhá třetina přinesla po brance na každé straně - na Pláškův zásah zareagoval v přesilové hře Matěj Mikšovský.

Náchod nehrál špatný zápas, příliš mnoho šancí však končilo nevyužitých. I domácí měli své příležitosti, Vlastimil Skalický, který v pátek oslavil stý odchytaný za náchodské Áčko, však dokazoval, že se v play-off potkal se slušnou formou. V 56. minutě využil další přesilovku Ondřej Bachtík a zdálo se, že Rytíři sérii ukončí, navíc když šel domácí Mukařov v závěru třetí části opět do oslabení. Pražané se však nevzdali, v oslabení zkusili powerplay a po volném úderu 58 sekund před koncem základní hrací doby vyrovnali na 3:3.

Desetiminutové prodloužení žádný gól nepřineslo a tak musely rozhodnout nájezdy, ve kterých se Náchodu dlouhodobě nedaří. A smůla v zakončení provázela náchodské střelce i tentokrát. Hned v první sérii překonal Vlastimila Skalického chytrým lobem Marek Šmíd a když se postupně již nikdo další ani na jedné straně neprosadil, radovali se domácí ze zisku druhého bodu a vyrovnání série.


Komentář domácích Martin Jirka (Trenér):
"Vyrovnaná a dramatická série si zaslouží pátý zápas. Ten přijde a věřím, že v něm uspějeme. To co chybělo včera, nám dnes vyhrálo zápas. Vůle, touha, srdíčko a v nájezdech exkluzivní zakončení Šmída a skvostný gólman Bína. Děkujeme soupeřům a pořadatelům a těšíme se na rozuzlení celé série. Pěkný zbytek víkendu."

Komentář hostů Tomáš Třešňák (Trenér):
"Opět stejné utkání jako ty předešlé, rozhodují maličkosti. Dnes nás trápila koncovka, která se projevila následně i v nájezdech. Vracíme serii do Náchoda, kde se rozhodne. Odpočneme si a budeme připravení! Díky soupeři za zápas."


FAT PIPE TRAVERZA MUKAŘOV vs. FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD    4:3pn  ( 1:1 , 1:1 , 1:1 )
Branky Náchoda:
Bachtík 2x, Jirák

Střely na branku: 27:20
Vyloučení: 5:1
Využití: 0:2
V oslabení: 1:0
Počet diváků: 14
Hráč utkání Náchoda: Ondřej Bachtík
Hráč utkání Mukařova: Josef Bína

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasu


O postupujícím do semifinále tak rozhodne pátý zápas. Ten bude rozehrán ve středu 9. března od 18:30 v náchodské Plechárně. Doražte Rytíře do Plechárny podpořit! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!