Omlazené náchodské družstvo se již více než dva měsíce připravuje pod taktovkou trenéra Tomáše Třešňáka na nadcházející soutěžní ročník. Ten se již kvapem blíží - 17. srpna čeká Rytíře první soutěžní utkání. Toho večera změří ve vrcholové části Poháru Českého florbalu síly se superligovým Libercem, o týden později přivítají doma Tatran Střešovice a pohárovou skupinu C zakončí výjezdem na palubovku prvoligového Kladna. Připravenost na novou sezónu tak Náchodští ještě v srpnu otestují hned ve třech ostrých zápasech proti soupeřům z vyšších ligových úrovní.

Ještě předtím ale čeká Náchodské přípravné utkání proti Mohelnici, které odehrají v pátek 5. srpna v Rokytnici v Orlických horách. A hned o den později se vydají na kvalitně obsazený Prague Tigers cup. V Nehvizdech u Prahy se v sobotu Náchod v základní skupině utká se dvěma nováčky, které bude potkávat i v ligové sezóně - Hradcem Králové a Prague Tigers. O den později pak čeká Rytíře závěrečné utkání základní skupiny proti prvoligovému Ústí a na závěr všeho ještě zápas o umístění. Následující týden odjede elitní tým na soustředění do Hostinného a poté jej čeká již výše zmíněná pohárová prověrka.

Tigers cup 2022
6.8.
12:30
FbC Hradec Králové
vs. Florbal Primátor Náchod


6.8.
18:30
Florbal Primátor Náchod
vs. Prague Tigers


7.8.
9:30
Florbal Ústí
vs. Florbal Primátor Náchod


Změny v kádru

Od začátku přípravy absolvovali Rytíři 24 společných tréninkových jednotek, dva minicampy a hned pět přípraných zápasů, ve kterých postupně změřili síly s Hradcem Králové, Letohradem, Všestary, Rtyní a Svitavami. Až na zaváhání proti Letohradu si v nich vedl omlazený náchodský tým velmi dobře. V kádru, který doznal řadu změn, již nenajdeme zkušeného Jana Jiráka, Jonáše Mědílka, kanonýra Ondřeje Bachtíka, brankáře Brandona Bulise či Dana Kazdu a Jakuba Diviška. Staronovými tvářemi jsou obránce Tomáš Kopecký a brankář Matěj Stuchlík, o místo v sestavě bojuje také řada juniorů včetně talentovaných odchovanců Davida Špačka a Jakuba Vysokého. Novým kapitánem Rytířů se na začátku přípravy stal František Donaj.

Jak se náchodskému týmu povede? Přijďte se o tom přesvědčit v domácích srpnových pohárových zápasech. Ve středu 17. srpna od 19:00 proti Liberci a o týden později ve středu 24. srpna od 19:00 proti Tatranu Střešovice. SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!