Foto: FBC Došwich Milevsko


Florbalisté Náchoda mají jedno jisté - Vánoční svátky přečkají na třetím místě tabulky Národní ligy západ a nic na tom nezmění zápasy patnáctého ligového kola. Na druhou Plzeň totiž ztrácejí již pět bodů a manko čtvrtých Troopers je čtyřbodové. V minulém kole si Náchodští po dlouhé době připsali vítězství venku, když porazili Písek 3:5. Nyní si věří i na druhého nováčka z jihu Čech a budou si chtít připsat třetí výhru v řadě, což se jim v dosavadním průběhu soutěže ještě nepovedlo. Utkání s Milevskem je rovněž malým soubojem dvou nejlepších střelců Národní ligy západ. Náchodský David Špaček ztrácí na lídra z Milevska Daniela Dolejše osm gólů. Mládí vpřed - oba dva kanonýři stále patří do kategorie juniorů.

Posledních 5 zápasů Náchoda v Národní lize
14. kolo FbC Písek vs. Florbal Primátor Náchod 3:5
13. kolo
Florbal Primátor Náchod vs. T.B.C. Králův Dvůr 11:7
12. kolo
FBŠ Slavia FAT PIPE Plzeň vs. Florbal Primátor Náchod 7:4
11. kolo
Florbal Primátor Náchod vs. Troopers 8:6
10. kolo
Florbal TJ Kobylisy vs. Florbal Primátor Náchod
6:4

O individuálních kvalitách Daniela Dolejše již bylo napsáno, v mladém týmu Milevska složeném převážně z hráčů ročníku narození 2000 - 2004 mu sekundují Martin Dolejš a kapitán Adam Černý. Milevsko v minulém kole proti Benešovu zlomilo sérii proher gólem pět sekund před koncem zápasu, ve kterém po celou dobu dotahovalo. Z Jihočechů tak spadla deka a nyní mohou působit o poznání uvolněněji a vrátit se k podzimním výkonům. Milevští jsou v letošním ligovém ročníku velmi produktivní, stejně tak ale často inkasují. Obdrželi již 98 branek, druhý největší počet ze všech celků Národní ligy západ. 

Posledních 5 zápasů Milevska v Národní lize
14. kolo
FBC Došwich Milevsko vs. SK Florbal Benešov 7:6
13. kolo
Spartak Pelhřimov vs. FBC Došwich Milevsko 6:3
12. kolo
FBC Došwich Milevsko vs. Panthers Praha 6:8
11. kolo Florbal TJ Kobylisy vs. FBC Došwich Milevsko 9:6
10. kolo
FbC Písek vs. FBC Došwich Milevsko 4:3

První vzájemné utkání rozhodlo až prodloužení, ve kterém brali bod navíc florbalisté Milevska. Oplatí jim Náchod porážku? To se dozvíme v neděli - utkání bude rozehráno v 16:00. Doražte do Plechárny podpořit Rytíře! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!

Historická bilance vzájemných zápasů
7.10.2023 FBC Došwich Milevsko vs. Florbal Primátor Náchod 5:4p

Florbal Primátor Náchod - FBC Došwich Milevsko
15. kolo Národní ligy západ SH TJ Náchod (Plechárna) Neděle 17. prosince 16:00 online událost na FB Vstupné 30 Kč