Florbalisté Náchoda se vydali do Králova Dvora s cílem odčinit vysokou domácí porážku 4:10, kterou utržili o týden dříve proti Slavii Plzeň. Nemělo je však čekat nic jednoduchého. Králův Dvůr totiž zvítězil v obou dosavadních zápasech a s plným bodovým ziskem a při skóre 16:8 mu patřila v tabulce Národní ligy druhá příčka. Náchodu se navíc proti Královu Dvoru moc nedaří - loni vytěžili Východočeši ze dvou vzájemných duelů pouze dva body.

Úvod utkání nabídl šance na obou stranách, poté však přišlo smrtících 135 sekund, které určily ráz utkání. Náchodští během krátké pasáže vstřelili hned pět branek a domácím tím sebrali vítr z plachet. Náchod těžil zejména z práce v předbrankovém prostoru a gólový účet otevřel hráč zápasu Ondřej Macháček, který v utkání kromě úvodní branky zaznamenal hned čtyři gólové asistenci. V krátkém časovém rozmezí na něho navázali Filip Knettig, Daniel Kříž, Jakub Langpaul a Adam Kovařík a po této smršti si vzal domácí trenér raději oddechový čas. Gólostroj se na chvíli zastavil, mnohem spokojenější však šli poprvé do kabin Rytíři.

Druhá třetina začala pro náchodské opět skvěle. Hned po 22 sekundách vstřelil svůj druhý gól v zápase Jakub Langpaul a vyhnal domácího brankáře Procházku z branky. Zastoupil jej David Křeček, který se musel od samotného začátku činit. Změna domácím pomohla a ti zaznamenali zásluhou Maška v polovině zápasu první úspěch. Na jeho zásah však odpověděl ve 36. minutě Filip Čáp a domácím nevyšla ani překvapivá hra bez brankáře, kterou potrestal o chvíli později gólem do odkryté klece Adam Kovařík. I ve třetí třetině Náchodští postupně navyšovali skóre. Nejprve využil kapitán Jonáš Mikšovský přesilovou hru a ten stejný hráč přidal o chvíli později desátý gól. Na 1:11. zvyšoval na konci 50. minuty David Špaček. Domácím se na konci zápasu přeci jen dvěma zásahy podařilo zmírnit rozdíl ve skóre, tři body za vítězství 3:11 si však z Králova Dvora odvezli florbalisté Náchoda.

T.B.C. KRÁLŮV DVŮR - FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD   3:11 ( 0:5 , 1:3 , 2:3 )
 2x Langpaul, 2x Kovařík, 2x Mikšovský J., Macháček, Knettig, Kříž, Čáp, Špaček.

Střely na branku: 18:34
Vyloučení: 2:1
Využití: 0:1
Počet diváků: 94
Hráč utkání Náchoda: Ondřej Macháček
Hráč utkání Králova Dvora: David Křeček

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Vlášek, Čáp, Langpaul, Špaček, Macháček - Svoboda, Knettig, Rázl, Tlučhoř, Kovařík - Prause, Kříž, Mikšovský J., Jebavý, Mikšovský M..

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka a nejlepšího hráče Náchoda Ondřeje Macháčka ZDE

Příští zápas odehrají Náchodští v neděli 1. října, kdy od 17:00 přivítají na domácí palubovce v Plechárně nováčka Národní ligy západ z Písku. Ten si ve třetím kole připsal rovněž vysoké vítězství, když rozstřílel Benešov 8:1. Doražte fandit náchodským florbalistům! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!