Náchod se představil mezi nejlepší pohárovou šestnáctkou podruhé v historii, to Tatran má jako šestinásobný vítěz této soutěže s vyřazovacími zápasy Poháru Českého florbalu daleko větší zkušenost. Na straně Rytířů chyběl zraněný Matěj Mikšovský, na soupisce Tatranu byly oproti ligovému duelu s Mladou Boleslaví čtyři změny. Šestnáctinásobný český mistr šel do zápasu jako jednoznačný favorit, pokud ale někdo čekal gólovou smršť, tak se zmýlil. Tatran sice držel většinu zápasu balónek a dostával se ke střeleckým příležitostem, ne všechny však byly připravené a proti obětavě blokujícím náchodským hráčům a dobře chytajícímu Vlastimilu Skalickému si cestu do branky ne a ne najít.

V první třetině diváci, kterých zavítalo do Plechárny 271, branku neviděli, zato v té druhé na ní nečekali dlouho. Poté co Náchodským nevyšel rychlý protiútok, se do kontru na druhé straně dostal pozdě se vracející Jonáš Kreysa, který vymýchal Skalického. Tatranu vydrželo vedení jen dvě minuty - Aleš Kaválek se protáhl okolo mantinelu, zadovkou předložil Davidu Kaválkovi, který pohotovou střelou rozradostnil náchodské diváky. Ve 27. minutě mohl Tatranu vrátit vedení Milan Meliš, který však pohrdl nařízeným trestným střílením. Proti němu se na trestné střílení postavil pro tento zápas náhradní brankář Brandon Bulis, který jeho kličku přečetl a lapil. Nerozhodný stav držel Náchod až do 35. minuty, kdy Adam Tlapák pohotově dorazil pokus Jakuba Kolíska. A když o minutu později našel Milan Meliš při volném úderu mezírku v náchodské zdi, šlo se podruhé do kabin za stavu 1:3 pro hosty.

Rytíře tyto góly nezlomily, ba naopak. Stále pozorně a obětavě bránili a hrozili z rychlých brejků. Ve 48. minutě o sobě dal vědět také náchodský kanonýr Ondřej Bachtík - prosmýkl se mezi dvěma hráči, pohotově si posunul míček na forhend a rychlým zakončením upravil skóre na 2:3. V 51. minutě byl po faulu na Václava Grulicha vyloučen Filip Eliáš a Náchodu se naskytla možnost dlouhé pětiminutové přesilové hry - náchodské hráče však trápila kvalita v souhře a největší šanci si vytvořili paradoxně až po skončení přesilovky, kdy ovšem František Donaj na gólmana Jurca nevyzrál. V závěru zkusil Náchod i hru bez brankáře, hosté však rychle získali míček a dohráli zápas daleko od Jurcovy branky. Po šedesáti minutách tak svítilo na světelné tabuli skóre 2:3, které posunulo do čtvrtfinále Poháru Českého florbalu Tatran Střešovice. Pro Náchod pohárová soutěž končí, za předvedený výkon proti historicky nejúspěšnějšímu českému florbalovému týmu se však rozhodně nemusí stydět.