Náchodští chtěli proti Kobylisům navázat na vysokou domácí výhru 8:1 proti Benešovu a to se jim od úvodních minut zápasu dařilo. Aktivní pojetí hry Rytířů vyústilo ve velký tlak, který proměnil v úvodní branku dalekonosnou střelou Marek Svoboda. Poté přišly dvě slepené branky, přesilovkovou trefu Daniela Kříže napodobil hned o pět sekund později Jakub Vysoký. Do kabiny se šlo poprvé za stavu 4:0, poté co přidal další gól domácího celku Filip Čáp. Nutno dodat, že v závěru úvodní části měly své šance i Kobylisy, Vlastimil Skalický však Rytíře podržel.

Náchodu vyšel i vstup do prostřední části a na 5:0 zvyšoval Ondřej Macháček. Toto skóre vydrželo až do 32. minuty zápasu, kdy přišla gólová smršť Rytířů. Prosadili se Daniel Kříž, David Špaček, Tomáš Matoulek, Jonáš Mikšovský a Filip Knettig. U posledních dvou zásahů již nebyl gólman Paleček, kterého vystřídal teprve sedmnáctitelý Daniel Molčan, jenž si ve zbylých minutách nevedl vůbec špatně.

Tomáš Matoulek se raduje z branky. Kompletní fotogalerie Matouše Nýče ZDE.

V závěrečné třetině šlo už jen o to, jak vysoký bude rozdíl ve skóre. Ve třetí třetině dostali příležitost náhradníci a Jakub Kubásek ji zužitkoval jak se patří. Hned při svém prvním střídání v zápase vsítil svojí premiérovou branku a v dalším střídání si hned připsal druhou. Na 13:0 zvýšil další přesilovkovou trefou David Špaček, poté přišly i dva čestné zásahy hostů. Konečné slovo však měli opět Náchodští - dvě branky vstřelil Matěj Mikšovský a jednu Lukáš Rázl. Toho chvíli předtím nevybíravě fauloval Ondřej Kočí a za své počínání viděl červenou kartu. Frustrovaní hostující hráči zápas absolutně nezvládli a kromě Ondřeje Kočího řeší disciplinární komise i zákroky Borise Nouzáka na Ondřeje Macháčka a Ondřeje Filipa na Tomáše Matoulka. Náchodští po zásluze porazili Kobylisy 16:2 a stále drží v tabulce Národní ligy západ třetí příčku. Hosté se propadli na šesté místo, na play-off však mají dvě kola před koncem komfortní čtyřbodový náskok.

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD - FLORBAL TJ KOBYLISY  16:2 ( 4:0 , 6:0 , 6:2 )
 2x Špaček, 2x Kříž, 2x Špaček, 2x Kubásek, 2x Mikšovský M., Svoboda, Vysoký, Čáp, Macháček, Matoulek, Mikšovský J., Čáp, Rázl

Odkaz na fotogalerii ze zápasu

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Vlášek, Knettig, Rázl, Špaček, Macháček - Čáp, Prause, Matoulek, Vysoký, Kříž - Donaj, Svoboda, Mikšovský J., Jebavý, Mikšovský M. - Donaj A., Kubásek.

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka a nejlepšího hráče Náchoda Daniela Kříže ZDE

Komentář trenéra Kobylis a nejlepšího hráče Kobylis Daniela Molčana ZDE

Náchodské florbalisty čekají poslední dva zápasy základní části. V neděli 11. února cestují do Brna, kde se v přímém souboji o třetí místo uktají s Troopers. O týden později přivítají v Plechárně Blansko. Držte Rytířům palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!