Panthers Praha opravdu nejsou oblíbeným soupeřem Náchodských. Rytíři ve vzájemném duelu s tímto protivníkem nikdy nebodovali a v posledních dvou zápasech obdrželi pokaždé čtrnáct branek. To ještě nevěděli, že v neděli tento počin zopakují.

Náchodský tým se po koronavirové vlně, která se jím prohnala, pomalu dává dohromady, i tak ale zahájil zápas pouze s dvanácti hrajícími florbalisty v poli. Tréninkové manko, ale i prodělaná nemoc byly na některých hráčích znát. Navíc úvod utkání Rytířům ani trochu nevyšel - po dvou takřka totožných brankách, kdy Aubusem neudržený míček doklepli pohotoví hosté za záda náchodského brankáře, se dostali Panteři do vedení i psychické pohody. Od té doby jich bylo plné hřiště a i díky svému pohybu naprosto dominovali. Po pohledných akcích přidávali jednu branku za druhou a tento trend nezastavilo ani několikeré střídání náchodských brankářů Karla Aubuse a Brandona Bulise. Na konci úvodní části svítilo na tabuli děsivé, ovšem zcela zasloužené skóre 0:8, a o vítězi bylo již po první dvacetiminutovce defacto rozhodnuto.

Trend pokračoval i ve druhé části. Na začátku 25. minuty vstřelil Michael Kočandrle desátý gól a ani ne v polovině zápasu to bylo již 0:12. Vypadalo to na rekordní porážku, Rytíři se však přeci jen trochu zmátořili, začali si vytvářet šance a ve 35. minutě vstřelil první branku Náchoda Daniel Kříž, jenž pohotově doklepl střelu Jonáše Mikšovského.

Závěrečnou část Rytíři dokonce vyhráli 3:2, o všechny tři góly Náchoda se v této periodě postaral Matěj Mikšovský. Nutno dodat, že hosté již výrazně polevili v koncentraci - šancí si jen v závěrečné části vytvořili na další tucet gólů, v zakončení však pod vlivem již rozhodnutého utkání selhávali. Pro hráče Náchoda to byla ale jen mírná náplast na bolestivou porážku 4:14.