Souboj Náchoda s Pískem byl duelem celků, které si připsaly vysoká vítězství v předchozím soutěžním kole. Zatímco Náchodští zvítězili na palubovce Králova Dvora 3:11, Písek si připsal první výhru v Národní lize poté, co rozstřílel Benešov 8:1. Do utkání tak mohli hráči obou týmů vstoupit s čistou hlavou i vysokým sebevědomím. Sestava Rytířů doznala oproti předchozímu zápasu pouze kosmetických změn až na jednu zásadní - vůbec poprvé dostal v soutěžním zápase mužského Áčka příležitost hned od první minuty brankář Matěj Stuchlík.

Hosté z Písku uvítali náchodského gólmana hned ve čtvrté minutě úvodní brankou, Rytíři však skvěle zareagovali. V nadcházejícím průběhu první třetiny předvedli absolutní dominanci, skvěle se pohybovali s míčkem i bez něho a Karla Tvrdíka počastovali hned šesti góly. Již v první třetině zaznamenal hattrick David Špaček, na všechny tři góly mu přihrál Ondřej Macháček. Po jedné brance vstřelili také Jonáš Mikšovský, Jakub Langpaul a Adam Kovařík. Do kabin se šlo za stavu 6:1 a jedinou kaňkou tak bylo, že po vyloučení Kovaříka v závěru úvodní části měl Náchod začít prostřední periodu v oslabení.

Jiří Jebavý v souboji s píseckým Vojtěchem Šandou. Kompletní fotogalerie Matouše Nýče ZDE.

Hosté svoji přesilovou hru v úvodu druhé části využili a snížili na 6:2. Písek se srovnal s náchodským tempem a ve zbytku zápasu se odehrávala daleko vyrovnanější partie s šancemi na obou stranách. Góly Filipa Čápa a Marka Svobody však Náchodské uklidnili, možná až příliš. Ve třetí třetině totiž Rytíři ubrali z tempa a Písek stáhl třemi brankami skóre na 8:5. Jihočeši zkusili v závěru hru bez brankáře, tu však potrestal definitivní pojistkou kapitán Jonáš Mikšovský a dal tak výsledku utkání konečnou podobu 9:5.

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD - FBC PÍSEK   9:5 ( 6:1 , 2:1 , 1:3 )
 3x Špaček, 2x Mikšovský J., Langpaul, Kovařík, Čáp, Svoboda.

Střely na branku: 21:20
Vyloučení: 2:1
Využití: 1:2
Počet diváků: 75
Hráč utkání Náchoda: David Špaček
Hráč utkání Písku: Vojtěch Šanda

Sestava Náchoda: Stuchlík (Skalický) - Vlášek, Čáp, Langpaul, Špaček, Macháček - Svoboda, Knettig, Rázl, Tlučhoř, Kovařík - Prause, Kříž, Mikšovský J., Jebavý, Mikšovský M. - Jakubský, Hencl, Donaj.

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka a nejlepšího hráče Náchoda Davida Špačka ZDE

Komentář trenéra Písku Michala Hanzlíka a nejlepšího hráče Písku Vojtěcha Šandy ZDE

Příští utkání odehrají Náchodští florbalisté v sobotu 7. října na palubovce dalšího nováčka soutěže Milevska. Následující neděli 15. října přivítají v domácí hale ve východočeském derby Jaroměř! Držte náchodským florbalistům palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!