Florbalisté Náchoda zaznamenali dvě vysoké domácí výhry v řadě, ve kterých vstřelili hned 24 branek. Tyto výsledky přišly vhod, neboť přerušily šňůru tří porážek a zároveň čtyř zápasů bez plného bodového zisku v řadě. Bodově se v posledních týdnech daří Danielu Kříži, lídrem bodování Náchoda stále zůstává mladý junior David Špaček. Ten je třetí v kanadském bodování i tabulce střelců celé soutěže. O gólový příspěvek se však nestarají pouze dva hráči - naopak! Proti Kobylisům bodovalo hned třináct náchodských hráčů, o týden dříve proti Benešovu deset. Trenéři se mohou spolehnout na tři kvalitní a vyrovnané formace. 

Posledních 5 zápasů Náchoda v Národní lize
20. kolo
Florbal Primátor Náchod vs. Florbal TJ Kobylisy
16:2
19. kolo Florbal Primátor Náchod vs. SK Florbal Benešov 8:1
18. kolo
Spartak Pelhřimov vs. Florbal Primátor Náchod 2:0
17. kolo
Florbal Primátor Náchod vs. Panthers Praha 2:3
16. kolo
TJ Sokol Jaroměř vs. Florbal Primátor Náchod 7:3

Troopers disponují po Slavii Plzeň druhou nejlepší ofenzivou v lize, co se ale týká plnění defenzivních povinností, tak v této statistice je před nimi hned sedm celků. I tak zaznamenali Brňané v posledních dvou zápasech dvě přesvědčivé výhry, které je drží stále ve hře o třetí místo v Národní lize západ. Na Náchod ztrácí pouze bod a v případě tříbodové výhry by Rytíře předskočili. Loňský účastník první ligy je nejvylučovanějším týmem soutěže, a zároveň celkem, který hraje neméně přesilovek. Přesto jsou v ofenzivě hráči Troopers velmi nebezpeční. Rytíři si budou muset dát v neděli pozor zejména na čtvrtého nejlepšího střelce Národní ligy Petra Voltnera a na trojlístek mladých odchovanců - osmnáctileté Ondřeje Trávníčka a Marka Jedličku i na devatenáctiletého Vojtěcha Potáčka.

Posledních 5 zápasů Troopers v Národní lize
20. kolo
SK Florbal Benešov vs. Troopers 5:8
19. kolo
Troopers vs. Spartak Pelhřimov 8:3
18. kolo
Panthers Praha vs. Troopersy 9:4
17. kolo
Troopers vs. TJ Sokol Jaroměř 7:6p
16. kolo FBC Došwich Milevsko vs. Troopers 5:4

V podzimním divácky atraktivním zápase v Plechárně zvítězili Náchodští 8:6 a srovnali tak historickou bilanci vzájemných zápasů na tři výhry a tři porážky. Kdo překlopí misky vah na svoji stranu v sedmém vzájemném souboji? To se dozvíme v neděli. Utkání odstartuje v hale v Tuřanech v 17:00. Držte náchodským florbalistům palce. SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!

Historická bilance vzájemných zápasů
19.11.2023 Florbal Primátor Náchod vs. Troopers 8:6
10.12.2017 FK Orel Telnice vs. Florbal Primátor Náchod 4:6
1.10.2017 Florbal Primátor Náchod
vs. FK Orel Telnice
4:2
1.4.2017 Florbal Primátor Náchod
vs. FK Orel Telnice
3:4
26.3.2017 FK Orel Telnice
vs. Florbal Primátor Náchod
9:3
25.3.2017 FK Orel Telnice
vs. Florbal Primátor Náchod
9:3

Troopers - Florbal Primátor Náchod
21. kolo Národní ligy západ SH Tuřany Neděle 11. února 17:00 online událost na FB