Sedm zápasů v posledních pěti sezónách, sedm proher Náchoda a skóre 29:71. Taková byla bilance vzájemných duelů Rytířů a Panterů před sobotním zápasem. A hosty favorizovalo i postavení v tabulce, do Náchoda totiž přijel lídr Národní ligy západ. Náchodští trenéři si však přichystali hned několik trumfů, které měly favorita zaskočit. Dres elitního týmu navlékl poprvé v sezóně František Donaj a po více než pěti letech také Tomáš Matoulek, který do Náchoda přišel hostovat z prvoligového Startu. Do branky se pak poprvé od zápasu s Plzní postavil Vlastimil Skalický.

Náchodští byli v úvodu zápasu nervózní a hosté toho využili. Skóre otevřel již ve třetí minutě utkání po chytrém odskočení si Kačer a na 0:2 navýšili skrytou dalekonosnou přesilovkovou střelou Kšír.

Kapitán Náchoda Jonáš Mikšovský v obranném postavení. Kompletní fotogalerie Matouše Nýče ZDE.

A ani do druhé třetiny nevstoupili Rytíři dobře. Již ve druhé minutě prostřední periody zvýšila na 0:3 akvizice z Králova Dvora Daniel Riley. Náchodské vrátily ve třetí třetině do hry dva skvěle zahrané volné údery, po nichž překonal gólmana hostů David Špaček. Ten však v závěru šance domácích hráčů pochytal a zařídil tak Panterům výhru 2:3. Díky ní zůstává pražský celek v čele tabulky Národní ligy západ, Rytířům patří nadále třetí příčka.

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD - PANTHERS PRAHA  2:3 ( 0:2 , 0:1 , 2:0 )

Odkaz na fotogalerii ze zápasu

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Vlášek, Čáp, Mikšovský J., Špaček, Macháček - Knettig, Prause, Matoulek, Kříž, Mikšovský M. - Donaj, Svoboda, Rázl, Tlučhoř, Vysoký - Jebavý, Osifčin, Kubásek.

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka a nejlepšího hráče Náchoda Tomáše Matoulka ZDE

Komentář trenéra Panthers Praha Patrika Míky a nejlepšího hráče Panthers Praha Pavla Daňka ZDE

Příští utkání odehrají náchodští florbalisté v sobotu 20. ledna na palubovce Spartaku Pelhřimov. O týden později, v sobotu 27. ledna v 18:00, přivítají Florbal Benešov. Držte Rytířům palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!