Před posledním kolem již byly karty rozdány. Náchodští věděli, že po základní části skončí na třetím místě a budou tak moci pro čtvrtfinále play-off vybírat ze dvou soupeřů, nováček z Blanska měl jistotu postupu do play-off mezi nenasazenými týmy. Své opory Lukáše Kučeru a Vojtěcha Fedru tak Blanenští pošetřili a do Náchoda nepřivezli. Naopak do sestavy Rytířů se po vleklých zdravotních problémech vrátil Jakub Langpaul, který se zařadil do třetího útoku po bok bratrů Mikšovských, a v domácí hale se poprvé představil Maxim Kubelka, kterého přivedl Náchod na konci přestupního období z Letohradu.

Náchodští tentokrát neměli dobrý vstup do zápasu a po chybě v rozehře inkasovali hned v první minutě, tato branka je však neopařila. Naopak - o necelou minutu později vyrovnal po přihrávce Macháčka střelou do šibenice Lukáš Rázl a první dvě třetiny byly zcela v režii florbalistů Náchoda. V desáté minutě si oba aktéři předchozího gólu své role prohodili a tentokrát to byl Rázl, kdo přihrával Ondřeji Macháčkovi na vedoucí gól. O minutu později se prosadil z předbrankového prostoru navrátilec do sestavy Jakub Langpaul a definitivní tečku za úvodní třetinou napsal přesilovkovou trefou Filip Čáp.

Filip Knettig vyváží míček u mantinelu. Kompletní fotogalerie Matouše Nýče ZDE.

V prostřední periodě se na gól čekalo až do 32. minuty, poté však přišly hned dvě slepené trefy Rytířů v rozmezí 19 sekund. Nejprve využil Filip Čáp při rozehře volného úderu skulinky ve zdi a hned při dalším střídání uklidil pohotově míček do sítě David Špaček. Blanenští sice v přesilovce snížili, pětigólový náskok však Náchodu vrátil ještě před druhou sirénou kapitán Jonáš Mikšovský, který dorazil za Opletalova záda střelu svého bratra Matěje.

Když hned na začátku závěrečné části zvyšoval na 8:2 David Špaček, zdálo se být rozhodnuto. Hosté však nic nezabalili a třemi brankami utkání zdramatizovali. V závěru se pokusili o zvrat při hře bez brankáře, tu však potrestal svým druhým gólem v zápase Jakub Langpaul a určil tak výsledku definitivní podobu 9:5.

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD - FBK ATLAS BLANSKO  9:5 ( 4:1 , 3:1 , 2:3 )
 2x Langpaul, 2x Čáp, 2x Špaček, Rázl, Macháček, Mikšovský J.

Odkaz na sestřih branek

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Vlášek, Knettig, Čáp, Špaček, Macháček - Rázl, Prause, Matoulek, Kubelka, Kříž - Donaj F., Svoboda, Mikšovský J., Langpaul, Mikšovský M. - Vysoký, Jebavý, Kovařík.

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka a nejlepšího hráče Náchoda Lukáše Rázla ZDE

Komentář trenéra Blanska Ondřeje Macha a nejlepšího hráče Blanska Dominika Janíka ZDE

Náchodští zakončili základní část Národní ligy západ se ziskem 42 bodů na třetím místě a do čtvrtfinále play-off si za svého soupeře zvolili brněnské Troopers. První dva duely jsou na programu již tento víkend - v sobotu 24. února od 19:00 a o den později od 16:00. Doražte do Plechárny podpořit Rytíře! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!