Náchodští šli do boje proti poslednímu celku tabulky jako jasný favorit a rovněž plni odhodlání zlomit sérii tří porážek v řadě. Do vedení však šli překvapivě hosté, a to po dělovce zkušeného kapitána Ladislava Vorla. Zato Náchodští v koncovce v první třetině selhávali, a tak se ujala až spolupráce bratrů Mikšovských z devatenácté minuty, když mladší Matěj našel do branky sbíhajícího Jonáše, kterému stačilo nastavit florbalku.

Ve druhé části se Benešovští více zatáhli a Vlastimil Skalický již neměl tolik práce, jako v té první. Obrana Benešova dlouho statečně odolávala - Náchod si nakonec musel pomoci standardní situací a přesilovou hrou. Nejprve dostal poprvé v utkání Rytíře do vedení na brankovišti dorážející Filip Knettig a poté rozvlnil síť po krosu Filipa Čápa David Špaček.

Matěj Mikšovský brání kapitána Benešova Ladislava Vorla. Kompletní fotogalerie Vojtěcha Popa ZDE.

Kdo čekal ve třetí třetině drama, tak se zmýlil. Hra Benešova se úplně rozpadla a naopak Rytíři si s chutí zastříleli. Nejprve David Špaček využil dalšího přesného krosu Matěje Mikšovského a zvýšil na 4:1. Další dokonalou přihrávku Filipa Čápa přetavil v pátý gól Tomáš Matoulek a mohl znovu po letech předvést náchodským divákům skoro již legendární gólovou oslavu. Šimon Zídek lovil míček ze své sítě ještě třikrát, dvakrát po zásazích Daniela Kříže a jednou poté, co jej backhandovou kličkou vykoupal Lukáš Rázl. Náchod zvítězil 8:1 a nadále zůstává v tabulce Národní ligy západ na třetím místě.

FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD - SK FLORBAL BENEŠOV  8:1 ( 1:1 , 2:0 , 5:0 )

Odkaz na fotogalerii ze zápasu

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Vlášek, Knettig, Rázl, Špaček, Macháček - Čáp, Prause, Matoulek, Vysoký, Kříž - Donaj, Svoboda, Mikšovský J., Tlučhoř, Mikšovský M. - Jebavý, Kovařík.

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka a nejlepšího hráče Náchoda Daniela Kříže ZDE

Tento víkend se představí Náchodští florbalisté znovu doma. V sobotu 3. února přivítají Kobylisy, kterým budou chtít oplatit podzimní porážku. Utkání bude rozehráno ve 20:00. Doražte Rytíře podpořit do Plechárny! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!