Náchod na vítězné vlně

V Národní lize Náchodští vyhráli posledních pět zápasů a když k tomu připočteme pohárovou výhru nad Hornets Brno, radovali se Rytíři dokonce v posledních šesti duelech. Poslední prohra se datuje k 25. září, kdy Náchod doma podlehl Plzni 2:3 po samostatných nájezdech. Poslední utkání, ve kterém Rytíři nebodovali, dokonce k září loňského roku - od prohry v prvním ligovém kole loňské sezóny proti Čelákovicím Náchod pokaždé uhrál aspoň bod.

Nejlepším střelcem týmu z východních Čech je Ondřej Bachtík s dvanácti góly - druhý muž kanadského bodování Národní ligy západ. V závěsu za ním jsou Ondřej Macháček s osmi a Matěj Mikšovský se sedmi přesnými zásahy. Zátěž je však rozložena mezi více hráčů - minimálně tři branky vsítili také Aleš Kaválek, František Donaj, Jiří Vlček a mladíček Lukáš Rázl. Skvělé výkony předádějí také brankáři. Vlastimil Skalický vládne s úspěšností zákroků 87,5% brankářským tabulkám soutěže, Brandon Bulis zase inkasoval ve třech zápasech pouze devětkrát a připsal si tři vítězství.

Posledních 5 zápasů Náchoda v Národní lize
8. kolo
Florbal Primátor Náchod
vs. Wizards SO Praha
10:2
7. kolo
ASK Orka Čelákovice
vs. Florbal Primátor Náchod
7:8p
6. kolo
Florbal Primátor Náchod vs. Florbal TJ Kobylisy
8:2
5. kolo
SK Florbal Benešov
vs. Florbal Primátor Náchod
3:4
4. kolo
Florbal Primátor Náchod
vs. TJ Turnov
9:5

Panthers drtí své soupeře útočnou silou

Druhý tým Národní ligy západ prohrál z osmi zápasů jen jediný - v přestřelce nestačil na lídra soutěže Butchis. Domácí disponují nejproduktivnějším útokem. V osmi zápasech vstřelili těžko uvěřitelných 75 branek - o 25 více než Náchod. Obrovský podíl na tom mají mladíci - teprve osmnáctiletý Micheal Kočandrle je se šestnácti zásahy lídrem tabulky střelců Národní ligy. Střelecky produktivní jsou také další mladíčci - sedmnáctiletý Jaroslav Petrák a devatenáctiletý Jan Waldhauser. O něco více zkušeností s mužským florbalem mají Marco Lombino a Lukáš Pokorný - také na tyto nebezpečné hráče si bude muset dávat náchodská obrana velký pozor.

Hráči Panthers Praha jsou velmi často vylučovaní, hra ve čtyřech jim však paradoxně svědčí. V početní nevýhodě inkasovali pouze třikrát, zatímco hned čtyřikrát se radovali ze vstřeleného gólu a při této nestandardní situaci tak mají paradoxně kladné skóre.

Posledních 5 zápasů Panthers Praha v Národní lize
8. kolo
FAT PIPE Traverza Mukařov
vs. Panthers Praha
3:6
7. kolo
Panthers Praha
vs. SK Bivoj Litvínov
13:6
6. kolo
Butchis vs. Panthers Praha
12:8
5. kolo
Panthers Praha
vs. T.B.C. Lucern Králův Dvůr
9:6
4. kolo
FbC Plzeň
vs. Panthers Praha
3:7

Náchod chce odčinit ostudný debakl

Bilance vzájemných zápasů čítá pouhé dva duely ze sezóny 2019/2020 ze kterých vzešli vítězně Panteři. Zatímco utkání v Rudné u Prahy bylo vyrovnané a rozhodovalo se až v samotném závěru, na to domácí by Rytíři nejraději zapomněli. Prohra 2:14 je druhou nejtěžší ligovou porážkou v náchodské historii. Podaří se ji Rytířům odčinit? To se dozvíme v sobotu večer. Držte Náchodským palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!

Historická bilance vzájemných zápasů
7.12.2019
Florbal Primátor Náchod
vs. Panthers Praha
2:14
28.9.2019 Panthers Praha
vs. Florbal Primátor Náchod
6:3

Panthers Praha vs. Florbal Primátor Náchod
9. kolo Národní ligy západ SH ZŠ Rudná
Sobota 6. listopadu 19:00
online