Náchodští Rytíři si zahrají osmifinále Poháru Českého florbalu podruhé v historii klubu. Jediná účast Východočechů mezi nejlepší šestnáctkou se datuje do soutěžního ročníku 2007/2008, kdy po domácí výhře nad Královskými Vinohrady vyzval Náchod v osmifinále před domácím publikem pražský Chodov. Zápas tehdy skončil výsledkem 4:10. Na začátku ročníku 2018/2019 si Náchod zahrál proti dalšímu elitnímu českému týmu - ve skupinovém zápase vrcholové části Poháru Českého florbalu podlehl tehdy úřadujícímu českému mistru Mladé Boleslavi 4:17. Letos byli Rytíři nasazeni do třetího kola klasického pavouka a postupně vyřadili celky FBC Letohrad, FBŠ Všestary a naposledy lídra Divize D Hornets Brno. To vše na palubovkách soupeřů. Ve středečním zápase proti Tatranu Střešovice si tak náchodští florbalisté zahrají poprvé v letošním pohárovém ročníku doma.

Náchodská cesta Pohárem Českého florbalu
3. kolo
FBC Letohrad Orel Orlice
vs. Florbal Náchod
0:3
4. kolo
FBŠ Všestary
vs. Florbal Náchod
4:11
5. kolo
Hornets Brno ZŠ Horní
vs. Florbal Náchod
3:5

Tatran Střešovice je historicky nejúspěšnějším českým florbalovým klubem, šestnáctinásobným ligovým mistrem, šestinásobným vítězem Poháru Českého florbalu a aktuálním lídrem Livesport superligy. Z dosavadních šestnácti ligových či pohárových zápasů si hráči Tatranu připsali patnáct výher - prohráli pouze s Vítkovicemi. Naposledy porazili úradující šampiony z Mladé Boleslavi poměrem 2:3

Tatran zahájil letošní pohárový ročník třemi zápasy vrcholové části. Skupinu, ve které změřil síly se superligovým Libercem a prvoligovými Chomutovem a Kladnem suverénně ovládl při celkovém skóre 45:3. Za Tatran nastupují hned čtyři hráči, kteří jsou v nominaci trenéra Petriho Kettunena na nadcházející prosincové Mistrovství světa. Jsou jimi Marek Beneš, Matěj Havlas, Ondřej Němeček a David Šimek.

Cesta Tatranu Pohárem Českého florbalu
1. kolo VČ
Tatran Střešovice
vs. DDQ Florbal Chomutov
23:1
2. kolo VČ
FBC Liberec
vs. Tatran Střešovice 1:12
3. kolo VČ
Kanonýři Kladno
vs. Tatran Střešovice
1:10

Ve středu nás čeká opravdu velká florbalová podívaná. Buďte u toho a přijďte podpořit Rytíře do náchodské haly! Začínáme v 18:30. SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!

Florbal Náchod vs. Tatran Střešovice
Osmifinále Poháru Českého florbalu
SH TJ Náchod (Plechárna)
Středa 10. listopadu 18:30
online