Z posledních pěti zápasů sice uhráli Náchodští pouze osm bodů, nutno však dodat, že jim los přisoudil soupeře, kteří dlouhodobě okupují přední příčky Národní ligy západ. Dvě porážky přišly od prvních dvou týmů tabulky. Ta s pražskými Panthers byla až ostudná, proti Butchisu již takový debakl Náchodští nepřipustili, přesto však odjeli z Prahy s prázdnou. Příčinou byla zejména zbytečná oslabení, která vzala Náchodu šanci na lepší výsledek. Tak jak Rytíři rozhodli domácí utkání s Královým Dvorem v přesilových hrách, tak tentokrát udeřil stejnou zbraní Butchis.

V Praze nevstřelil gól ani Ondřej Bachtík, což nastalo teprve podruhé za poslední dva roky. Proti Královu Dvoru se Ondřej svým 198. a 199. gólem dostal do čela historických náchodských střeleckých statistik, když překonal do té doby vedoucího Pavla Korce. Snad si Ondřej Bachtík nechává něco ze svého střeleckého repertoáru pro náchodské diváky a proti Mukařovu "dvoustovku" překoná.

Posledních 5 zápasů Náchoda v Národní lize
11. kolo
Butchis
vs. Florbal Primátor Náchod
7:3
10. kolo
Florbal Primátor Náchod
vs. T.B.C. Lucern Králův Dvůr
11:6
9. kolo
Panthers Praha
vs. Florbal Primátor Náchod
14:7
8. kolo
Florbal Primátor Náchod
vs. Wizards SO Praha
10:2
7. kolo
ASK Orka Čelákovice
vs. Florbal Primátor Náchod
7:8p

Mukařovu patří devátá příčka, těsně za hranicí postupu do play-off. Nyní se však Pražané dostávají do formy - z posledních pěti zápasů uhráli devět bodů, paradoxně všechny na hřištích soupeřů. Tam jsou v této sezóně daleko úspěšnější než doma, kde dokázali uhrát pouze dva body - ve druhém kole právě proti Náchodu. Jediné dvě porážky z posledních zápasů uštědřili Mukařovu stejní soupeři jako Náchodu - první dva týmy Národní ligy Butchis a Panthers Praha.

V pražském týmu vedle sebe působí zkušení borci, jako jsou dvojnásobný medailista z Mistrovství světa Marek Deutsch nebo Petr Heřmanský či Marek Chlumský, a mladíci z Chodova či Startu. S těmi tvoří Mukařov takzvanou Floorball Group - trojici spolupracujícíh pražských klubů společně organizačně zastřešovaných. Jedním z nadějných mladíků je také Jiří Lebeda, nejlepší střelec Mukařova v letošní sezóně. Ten v aktuálním ročníku zaznamenal v mužských soutěžích již 38 branek - 11 v zápasech Mukařova a 27 ve žlutočerném dresu prvoligového Startu.

Mukařovští jsou nejméně vylučovaným družstvem soutěže. V jedenácti zápasech nasbírali pouze 28 trestných minut za čtrnáct dvouminutových trestů. To Náchodští se v této statistice nacházejí na téměř opačném pólu tabulky a se 78 trestnými minutami za 24 dvouminutových trestů, dva pětiminutové a dva osobní patří k nejvylučovanějším družstvu soutěže. 

Posledních 5 zápasů Mukařova v Národní lize
11. kolo
SK Bivoj Litvínov
vs. FAT PIPE Traverza Mukařov
3:9
10. kolo
FAT PIPE Traverza Mukařov
vs. Butchis 2:5
9. kolo
T.B.C. Lucern Králův Dvůr
vs. FAT PIPE Traverza Mukařov
6:7
8. kolo
FAT PIPE Traverza Mukařov
vs. Panthers Praha
3:6
7. kolo
Wizards SO Praha
vs. FAT PIPE Traverza Mukařov
4:6

Zápasy proti Mukařovu bývají vyrovnané - ze čtyř vzájemných měření sil rozhodovalo dvakrát prodloužení. Pouze v posledním zápase základní části v sezóně 2019/2020 uštědřil Mukařov Náchodu debakl 10:2. Na domácí palubovce Rytíři svého soupeře naposledy zlomili a pokusí se o to i tentokrát. Podaří se jim to? To se dozvíme v neděli večer. Držte náchodským Rytířům palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!

Historická bilance vzájemných zápasů
2021/2022 FAT PIPE Traverza Mukařov
vs. Florbal Primátor Náchod 6:5p
2019/2020 FAT PIPE Traverza Mukařov
vs. Florbal Primátor Náchod 10:2
2019/2020 Florbal Primátor Náchod
vs. FAT PIPE Traverza Mukařov
6:4
2014/2015 Florbal Náchod
vs. TJ Sokol Mukařov
7:8p

Florbal Primátor Náchod vs. FAT PIPE Traverza Mukařov
12. kolo Národní ligy západ SH TJ Náchod
Neděle 28. listopadu 17:00 online událost

AKTUALIZACE 26.11. 16:10

Muži A svůj domácí zápas proti Mukařovu tuto neděli neodehrají. Poté, co byl v kádru soupeře zaznamenán výskyt onemocnění covid-19, se oba kluby z preventivních důvodů domluvily na odložení tohoto zápasu. O náhradním termínu Vás budeme informovat.