Elitní náchodský tým zareagoval v minulém kole na zaváhání proti Kobylisům skvěle. S loňským účastníkem 1. ligy Troopers sice Náchodští prohrávali ve druhé třetině 1:3, ještě do konce prostřední části však utkání otočili a poté jej dovedli ke kontrolovanému vítězství 8:6. Díky tomu si florbalisté Náchoda pojistili třetí příčku, kterou by v případě tříbodové výhry s Plzní ještě vylepšili. Venku se však Rytířům moc nedaří - z posledních čtyř zápasů zvítězili pouze na palubovce posledního Benešova. Individuálně se ale někteří náchodští hráči dostávají do dobré formy. Střeleckou smůlu již definitivně prolomil Matěj Mikšovský, a daří se i jeho parťákovi v lajně Danielu Křížovi. Oba dva tak svými brankami doplňují křídla první formace Davida Špačka a Ondřeje Macháčka, kteří obstarávali většinu náchodských gólů na začátku sezóny.

Posledních 5 zápasů Náchoda v Národní lize
11. kolo
Florbal Primátor Náchod vs. Troopers 8:6
10. kolo
Florbal TJ Kobylisy vs. Florbal Primátor Náchod
6:4
9. kolo SK Florbal Benešov vs. Florbal Primátor Náchod 5:10
8. kolo
Florbal Primátor Náchod vs. Spartak Pelhřimov
9:5
7. kolo
Panthers Praha vs. Florbal Primátor Náchod 8:6

Pět výher z posledních šesti zápasů a skalp do té doby suverénních Panthers Praha - taková je bilance plzeňské Slavie. Loňský vítěz základní části Národní ligy západ a jeden z největších aspirantů na postup do 1. ligy se po nepříliš vydařeném začátku sezóny dostává do skvělé formy. Západočeši disponují obrovskou ofenzivní silou, o čemž svědčí i fakt, že hned trojice hráčů zaznamenala více než 10 branek. Jan Huleš se trefil patnáctkrát, Filip Štědrý dvanáctkrát a Jakub Mikolášek jedenáctkrát. Plzeňané zároveň vstřelili již šestnáct gólů v přesilových hrách - v této statistice jsou nejlepší v celé soutěži. Naopak v oslabení inkasovala Plzeň již čtrnáctkrát.

Posledních 5 zápasů Slavie Plzeň v Národní lize
11. kolo Spartak Pelhřimov vs. FBŠ Slavia FAT PIPE Plzeň 6:9
10. kolo
FBŠ Slavia FAT PIPE Plzeň vs. Panthers Praha 6:5
9. kolo
TJ Sokol Jaroměř vs. FBŠ Slavia FAT PIPE Plzeň 3:4
8. kolo
FBŠ Slavia FAT PIPE Plzeň vs. FBC Došwich Milevsko 8:12
7. kolo
FbC Písek vs. FBŠ Slavia FAT PIPE Plzeň 0:7

Poslední vzájemné utkání na palubovce Náchoda skončilo vysokou výhrou Plzně 4:10. Ze tří utkání florbalisté Náchoda Slavii ani jednou neporazili a tuto statistiku budou chtít v neděli prolomit . Držte Rytířům palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!

Historická bilance vzájemných zápasů
17.9.2023 Florbal Primátor Náchod vs. FBŠ Slavia FAT PIPE Plzeň 4:10
11.2.2023 Florbal Primátor Náchod vs. FBŠ Slavia FAT PIPE Plzeň 3:4p
19.11.2022 FBŠ Slavia FAT PIPE Plzeň vs. Florbal Primátor Náchod 5:4pn

FBŠ Slavia FAT PIPE Plzeň - Florbal Primátor Náchod
12. kolo Národní ligy západ Slavia VŠ Plzeň Neděle 26. listopadu 16:00 online událost na FB