Náchodským florbalistům patří po dvanácti odehraných kolech třetí příčka, za nimi však číhá zástup hladových vlků. Jen s jednobodovou ztrátou pronásledují Náchod florbalisté Kobylis a Troopers a s odstupem dalších dvou bodů se na šesté příčce nachází nováček z Blanska. Každá bodová ztráta tak může znamenat propad v tabulce. Rytíři v minulém kole nestačili v přímém souboji o druhé místo na Slavii Plzeň a po prohře 7:4 ztrácejí na Západočechy již pět bodů. Zatímco venku se Náchodu nedaří, doma jsou červeno-černí velmi silní. Poslední domácí ztráta se datuje ke druhému ligovému kolu a byla to právě Plzeň, kdo Náchodské porazil. Rytíře táhne talentovaný junior David Špaček, který se sedmnácti vstřelenými brankami dotáhl na druhém místě tabulky střelců Davida Mühlbacha z Kobylis a Petra Voltnera z Troopers. Dvouciferný počet gólů vstřelili na straně Náchoda ještě Ondřej Macháček a Jonáš Mikšovský. Klíčem k úspěchu proti Královu bude vyhnout se zbytečným vyloučením. I proto, že náchodské oslabení je zatím čtvrté nejhorší v lize, zatímco Středočechům patří s úspěšností přesilovek přes 42% v této statistice druhá příčka.

Posledních 5 zápasů Náchoda v Národní lize
12. kolo
FBŠ Slavia FAT PIPE Plzeň vs. Florbal Primátor Náchod 7:4
11. kolo
Florbal Primátor Náchod vs. Troopers 8:6
10. kolo
Florbal TJ Kobylisy vs. Florbal Primátor Náchod
6:4
9. kolo SK Florbal Benešov vs. Florbal Primátor Náchod 5:10
8. kolo
Florbal Primátor Náchod vs. Spartak Pelhřimov
9:5

Florbalisté Králova Dvora vstoupili do sezóny úspěšně, a to dvěma výhrami. Poté však přišla prohra 3:11 s Náchodem, která Středočechy nalomila. Ti se od té doby hledají, nyní mají na kontě již čtyři prohry v řadě a v minulém kole nestačili ani na poslední Benešov. Tým, který hrál loni poprvé play-down, a do té doby byl pokaždé v play-off Národní ligy, se bude mít co ohánět, aby proklouzl mezi nejlepší osmičku. Pomoci by k tomu mohl Jakub Šíma, který do Králova Dvora přišel před sezónou z týmu AIK Kladno a nasbíral již 31 kanadských bodů. Rytíři si budou muset dát pozor také na Michala Nového či na teprve devatenáctiletého Františka Urbánka, který za Králův Dvůr nastupuje v rámci střídavého startu z Královských Vinohrad.

Posledních 5 zápasů Králova Dvora v Národní lize
12. kolo
T.B.C. Králův Dvůr vs. SK Florbal Benešov 5:7
11. kolo Panthers Praha vs. T.B.C. Králův Dvůr 8:2
10. kolo
T.B.C. Králův Dvůr vs. TJ Sokol Jaroměř 6:9
9. kolo
FBC Došwich Milevsko vs. T.B.C. Králův Dvůr 11:10p
8. kolo
T.B.C. Králův Dvůr vs. FbC Písek 4:2

Ve třetím kole sice florbalisté Náchoda porazili Králův Dvůr 3:11, poslední utkání v Plechárně však byla tvrdá a vyrovnaná bitva, kterou rozhodlo až prodloužení. Jak to dopadne tentokrát se dozvíme v sobotu - utkání bude rozehráno v 19:00. Doražte do Plechárny podpořit Rytíře! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!

Historická bilance vzájemných zápasů
24.9.2023 T.B.C. Králův Dvůr vs. Florbal Primátor Náchod 3:11
15.1.2023 Florbal Primátor Náchod vs. T.B.C. Králův Dvůr 8:7p
23.10.2022 T.B.C. Králův Dvůr vs. Florbal Primátor Náchod 6:4
5.2.2022 T.B.C. Lucern Králův Dvůr
vs. Florbal Primátor Náchod
3:10
14.11.2021 Florbal Primátor Náchod
vs. T.B.C. Lucern Králův Dvůr
11:6
1.2.2020 Florbal Primátor Náchod
vs. T.B.C. Lucern Králův Dvůr
7:3
3.11.2019 T.B.C. Lucern Králův Dvůr
vs. Florbal Primátor Náchod
12:7

Florbal Primátor Náchod - T.B.C. Králův Dvůr
13. kolo Národní ligy západ SH TJ Náchod Sobota 2. prosince 19:00 online událost na FB Vstupné 30 Kč