Stane se Ondřej Bachtík novým rekordmanem?

Dlouhou sérii Rytířů bez porážky uťali v minulém kole Panthers Praha a to hned debaklem 14:7. Náchod si toho v utkání proti pražskému soupeři moc nevytvořil, pohárové utkání proti Tatranu Střešovice o čtyři dny později však bylo diametrálně odlišné. Rytíři způsobili senzaci, když až do samotného závěru trápili favorita a historicky nejúspěšnější český florbalový celek nakonec vyhrál v Plechárně jen o jeden gól - 2:3. Na tento výkon budou chtít florbalisté Náchoda navázat i v lize - a to hned v utkání proti Královu Dvoru. Pomoci by k tomu měly i góly Ondřeje Bachtíka, druhého muže kanadského bodování Národní ligy západ a také druhého nejlepšího střelce náchodské historii. Ondřejovi chybí už jen jedna vstřelená branka k vyrovnání střeleckého rekordu Pavla Korce, který dokázal za Náchod v soutěžních zápasech nastřílet úctyhodných 198 gólů. Uvidíme v neděli střídání na pozici historicky nejlepšího náchodského střelce?

Posledních 5 zápasů Náchoda v Národní lize
9. kolo
Panthers Praha
vs. Florbal Primátor Náchod
14:7
8. kolo
Florbal Primátor Náchod
vs. Wizards SO Praha
10:2
7. kolo
ASK Orka Čelákovice
vs. Florbal Primátor Náchod
7:8p
6. kolo
Florbal Primátor Náchod vs. Florbal TJ Kobylisy
8:2
5. kolo
SK Florbal Benešov
vs. Florbal Primátor Náchod
3:4

Králův Dvůr sází na zkušenost

Florbalisté Králova Dvora jsou v dosavadním průběhu Národní ligy paradoxně úspěšnější na hřištích soupeřů, kde dokázali vyhrát tři ze čtyř klání. Zároveň dokáží porážet také favority soutěže - letos si již připsali skalpy Benešova, Čelákovic nebo třeba Plzně. Po skvělém vstupu do sezóny však nyní jejich forma trochu kolísá - to může být zapříčiněno ale také těžkým losem posledních ligových kol.

V Králově Dvoře sází na zkušenost a týmovost. V kádru Středočechů najdeme hned sedm třicátníků, tahounem je jednatřicetiletý Krale Horký. Kanadskému bodování však vládne v modrožlutém týmu Daniel Riley, který zaznamenal již devatenáct kanadských bodů. Zajímavou osobností je také zkušený Karel Eichler, na kterého nemají v Náchodě vůbec dobré vzpomínky. V sezóně 2011/2012 dokázal, tehdy ještě v dresu Plzně, sestřelit v úvodním kole 1. ligy Náchod třemi góly a třemi asistencemi. Z Náchodských to mají v paměti trenér Tomáš Třešňák, který tehdy stál na lavičce, a kapitán Jiří Vlček. 

Posledních 5 zápasů Králova Dvora v Národní lize
9. kolo
T.B.C. Lucern Králův Dvůr
vs. FAT PIPE Traverza Mukařov
6:7
8. kolo
SK Bivoj Litvínov
vs. T.B.C. Lucern Králův Dvůr
5:8
7. kolo
T.B.C. Lucern Králův Dvůr
vs. Butchis 5:12
6. kolo
T.B.C. Lucern Králův Dvůr
vs. FbC Plzeň
6:5p
5. kolo
Panthers Praha
vs. T.B.C. Lucern Králův Dvůr
9:6

Na zápasy srovnáno

Oba soupeři se potkali dvakrát - a to v sezóně 2019/2020. Pokaždé byl úspěšnější domácí tým? Potvrdí Rytíři tuto sérii a před domácími diváky zvítězí? To se dozvíme v neděli večer. Přijďte Rytíře do Plechárny podpořit! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!

Historická bilance vzájemných zápasů
1.2.2020 Florbal Primátor Náchod
vs. T.B.C. Lucern Králův Dvůr
7:3
3.11.2019 T.B.C. Lucern Králův Dvůr
vs. Florbal Primátor Náchod
12:7

Florbal Primátor Náchod vs. T.B.C. Lucern Králův Dvůr
10. kolo Národní ligy západ SH TJ Náchod (Plechárna)
Neděle 14. listopadu 17:00 online událost