V kontrastu s nepříliš vydařeným závěrem roku 2021, kdy náchodské Áčko zvítězilo z posledních čtyř zápasů pouze jednou, zažil elitní tým příjemný vstup do nového roku. V Kobylisech to bylo drama, které rozhodl sedm sekund před závěrečnou sirénou Ondřej Bachtík, jenž se po nemoci vrátil do sestavy Náchoda. Náchodský kanonýr opět ukázal, jak moc důležitým článkem elitního týmu je. Kromě něho se daří také mladíkům - juniorům Danielu Křížovi a rovněž Filipu Čápovi, který v minulém kole zaznamenal dvě branky. Druhou výhru vychytal brankář Karel Aubus, který v Náchodě nastupuje v rámci střídavého startu ze superligových Pardubic. Kromě něho budou moci vidět diváci v akci také novou akvizici Jonáše Mikšovského. Odchovanec trutnovského florbalu, který přišel do Náchoda z hradeckého FbC, si připsal v Kobylisech premiérový start v červeno-černých barvách a nyní se představí také domácímu publiku. Ti naopak budou postrádat Jana Čečetku, jenž stále laboruje s dlohodobým zraněním, které si přivodil v pohárovém zápase proti Tatranu Střešovice.

Posledních 5 zápasů Náchoda v Národní lize
16. kolo
Florbal TJ Kobylisy vs. Florbal Primátor Náchod
4:5
15. kolo
Florbal Primátor Náchod
vs. SK Florbal Benešov
2:7
14. kolo
TJ Turnov
vs. Florbal Primátor Náchod
4:3
13. kolo
FbC Plzeň
vs. Florbal Primátor Náchod
5:6
11. kolo
Butchis
vs. Florbal Primátor Náchod
7:3

Většina hráčů čelákovického kádru prošla pražskými superligovými družstvy, ne všichni se v nich však dokázali uchytit. Čelákovice aktuálně uzavírají elitní osmičku, s náskokem pouhých dvou bodů na Wizards Praha. Trochu překvapivě, před sezónou byly na základě výsledků z předchozích sezón pasovány na jednoho z favoritů. Florbalovou kvalitu však hráči Orky mají, a rádi hrají na míčku. Středočechy střelecky táhnou zejména Ondřej Špalek a Václav Kramel. První jmenovaný zaznamenal v dosavadním průběhu Národní ligy západ sedmnáct branek, druhý pouze o jednu méně. Čelákovicím se paradoxně daří mnohem více na hřištích soupeřů, kde bodovaly již šestkrát v řadě. Venku nestačily pouze na první dva celky - pražské týmy Butchis a Panthers. Naopak body z domácího prostředí, kde zvítězily naposledy 10. října, jim chybějí.

Posledních 5 zápasů Čelákovic v Národní lize
16. kolo
ASK Orka Čelákovice
vs. FAT PIPE Traverza Mukařov
6:7
12. kolo
ASK Orka Čelákovice
vs. Panthers Praha
6:9
15. kolo
SK Bivoj Litvínov
vs. ASK Orka Čelákovice
5:14
14. kolo
ASK Orka Čelákovice
vs. Butchis 7:10
13. kolo
T.B.C. Lucern Králův Dvůr
vs. ASK Orka Čelákovice
3:6

Bilance vzájemných zápasů je naprosto shodná - oba mančafty si připsaly dvě vítězství v normální hrací době a jedno v prodloužení. Kdo překlopí misky vah na svoji stranu? To se dozvíme v neděli. Zápas bude rozehrán v 18:00. Držte Rytířům palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!

Historická bilance vzájemných zápasů
2021/2022 Florbal Primátor Náchod
vs. ASK Orka Čelákovice
7:8p
2020/2021
ASK Orka Čelákovice
vs. Florbal Primátor Náchod
11:6
2019/2020
Florbal Primátor Náchod
vs. ASK Orka Čelákovice
6:7p
2019/2020 ASK Orka Čelákovice
vs. Florbal Primátor Náchod
10:5
2006/2007 FTS Florbal Náchod
vs. ASK Orka Stará Boleslav
6:3
2006/2007 ASK Orka Stará Boleslav
vs. FTS Florbal Náchod
3:5

Florbal Primátor Náchod vs. ASK Orka Čelákovice
17. kolo Národní ligy západ SH TJ Náchod
Neděle 16. ledna 18:00
online