Závěr základní části zastihl florbalisty Náchoda ve skvělé formě. Tři výhry a skóre 35:7, to je skoro neuvěřitelná bilance náchodského celku. I díky ní si Náchodští zajistili v minulém kole na palubovce brněnských Troopers třetí místo po základní části soutěže, takže je jasné, že čtvrtfinále play-off začnou doma a budou si vybírat jednoho ze dvou soupeřů. Ve fantastické formě hraje Daniel Kříž, který byl již třikrát v řadě vyhlášen hráčem zápasu. Proti Troopers si připsal svůj premiérový start v náchodských barvách také Maxim Kubelka, který jej hned vyšperkoval vstřelenou brankou a dvěma asistencemi k tomu. Bude se náchodským stejně dařit i proti letos nejsilnějšímu nováčkovi Národní ligy-západ Blansku? 

Posledních 5 zápasů Náchoda v Národní lize
21. kolo
Troopers vs. Florbal Primátor Náchod 4:11
20. kolo
Florbal Primátor Náchod vs. Florbal TJ Kobylisy
16:2
19. kolo Florbal Primátor Náchod vs. SK Florbal Benešov 8:1
18. kolo
Spartak Pelhřimov vs. Florbal Primátor Náchod 2:0
17. kolo
Florbal Primátor Náchod vs. Panthers Praha 2:3

Blansko si hned ve své premiérové sezóně v Národní lize zajistilo postup do play-off, a to domácím vítězstvím proti Benešovu. O tom, že Moravané budou hrát v bojích o titul však asi nikdo nepochyboval. Po úvodních dvou prohrách v prvních dvou ligových kolech totiž Blanenští zabrali a začali trápit i ty největší favority. Ti dokázali bodovat proti Slavii Plzeň, Panthers Praha i Jaroměři a tak jim z elitní čtyřky chybí ve sbírce pouze Náchod. Náchodští si budou muset dát obrovský pozor na Lukáše Kučeru nastupujícího v Blansku v rámci střídavého startu z Bulldogs Brno, který je s 68 kanadskými body nasbíranými v 19 zápasech lídrem kanadského bodování celé soutěže.

Posledních 5 zápasů Blanska v Národní lize
21. kolo FBK Atlas Blansko vs. SK Florbal Benešov 7:4
20. kolo
Spartak Pelhřimov vs. FBK Atlas Blansko 2:11
19. kolo
FBK Atlas Blansko vs. Panthers Praha 6:7
18. kolo
TJ Sokol Jaroměř vs. FBK Atlas Blansko 8:6
17. kolo
FBK Atlas Blansko vs. FBC Došwich Milevsko 10:5

Jediné vzájemné utkání odehrály oba celky v rámci letošního prvního ligového kola, ve kterém Náchodští vydřeli výhru 5:6. Jak to dopadne tentokrát se dozvíme v neděli. Utkání posledního kola základní části Národní ligy mezi Náchodem a Blanskem bude rozehráno v 17:00. Doražte do Plechárny Rytíře podpořit! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!

Florbal Primátor Náchod - FBK Atlas Blansko
22. kolo Národní ligy západ SH TJ Náchod Neděle 18. února 17:00 online událost na FB