Na soutěžní zápas čekali náchodští florbalisté od 8. března, kdy padli v rozhodujícím pátém utkání čtvrtfinále play-off s Čelákovicemi. Po dlouhé přípravě okořeněné několika přípravnými zápasy bylo na hráčích vidět, jak se na chvíli kdy budou moci nasadit náchodský dres a představit se fanouškům v Plechárně těšili. 

Úvod utkání však Náchodským zhořkl a favorit z Prahy se dostal již po 29 sekundách do vedení. Rytíři však postupem času srovnali se soupeřem krok a díky přesilovkové trefě Davida Špačka srovnali na 1:1. Hosté si však ještě do konce první třetiny vzali vedení zpět a do kabin se poprvé šlo za stavu 1:2.

Pokud fanoušci Náchoda nebyli v minulosti zvyklí na přestřelky, tak druhá třetina je z tohoto omylu musela vyvést. Rytíři nejprve přečkali oslabení, aby poté zlepšenou hrou získali opět půdu pod nohama. Na gól Matěje Mikšovského našli hosté dvojnásobnou rychlou odpověď, stejně jako na snížení z hole Daniela Kříže. Poté však přišla snová minuta a půl v podání Náchodských - Macháček, Jonáš Mikšovský a David Špaček po proměněném trestném střílení zařídili obrat. Vedení bohužel domácím nevydrželo ani minutu a před závěrečnou periodou tak měly za nerozhodného stavu 6:6 oba celky k vítězství stejně blízko i daleko.

I v závěrečné části předváděli domácí hráči sympatický výkon, hosté však byli velmi produktivní a několikrát přesně zamířili z pozic, ze kterých většina hráčů úrovně Národní ligy skórovat nedokáže. Ani Náchodští se ale nenechali zahanbit a díky trefám Jakuba Vysokého a dvěma premiérovým gólům v dresu mužského Áčka z hole Jakuba Langpaula se stále drželi ve hře. Když pět minut před koncem základní hrací době zvýšil hostující ostrostřelec Burian již na 9:12, nebylo na co čekat. Domácí zkusili štěstí při hře bez brankáře, Black Angels však situaci zkušeně přestáli a navíc dvěma trefami do prázdné branky definitivně stvrdili své vítězství. 


Komentář domácích Třešňák Tomáš (Trenér):
"Velmi solidní začátek sezony a skvělý odrazový můstek do další práce. Zápas nám nastavil zrcadlo na čem ještě máme pracovat, každopádně nastavenou laťku po dnešním výkonu máme vysoko. Díky hráčům za předvedenou hru, soupeři za zápas a divákům za podporu!!!"

Komentář hostů Janeček Tomáš (Trenér):
"Velmi povedený zápas z pohledu domácího týmu. Od nás to byl zápas plný výkyvů, kdy se střídaly hezké akce zakončené góly s velkým množstvím individuálních chyb, které soupeř uměl trestat. Musím vyzdvihnout standardní situace, ve kterých byl Náchod na superligové úrovni. Díky divákům a soupeři, kterému držím palce do dalších zápasů této sezóny."


FLORBAL NÁCHOD - BLACK ANGELS    9:14 ( 1:2 , 5:4 , 3:8 )
Branky Náchoda:
 2x Špaček, 2x Langpaul, Mikšovský M., Kříž, Macháček, Mikšovský J., Vysoký.

Střely na branku: 23:28
Vyloučení: 2:1
Využití: 1:1
Počet diváků: 137
Hráč utkání Náchoda: Jakub Langpaul
Hráč utkání BLACK ANGELS: Matouš Burian

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasu

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Vlášek, Kříž, Langpaul, Špaček, Macháček - Rázl, Prause, Čáp, Tlučhoř, Kovařík - Vysoký, Svoboda, Mikšovský J., Jakubský, Mikšovský M. - Knettig, Donaj A., Pekárek.Do prvního těžkého utkání vstoupil Náchod porážkou, šanci na první body ve vrcholové části tak bude mít v následujícím zápase, který sehraje v neděli 20. srpna na palubovce prvoligových Českých Budějovic. Ve středu 30. srpna pak zakončí základní skupinu závěrečným domácím duelem proti superligovému Liberci. Držte Rytířům palce. SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!