Rytíři v neděli odehrají první soutěžní zápas nové sezóny 2023/2024. V té jsou, stejně jako loni, nasazeni do vrcholové části Poháru Českého florbalu, díky čemuž ještě před startem ligy sehrají tři zápasy proti elitním českým celkům. Kromě Black Angels změří síly se superligovým Libercem a prvoligovými Českými Budějovicemi.

Náchodští za sebou mají nejdelší letní přípravu v historii. Ta začala již na konci března a kromě tvrdých tréninkových dávek absolvovali Rytíři také několik přípravných zápasů. A nenašli přemožitele - postupně porazili Dobrušku, FbC Hradec Králové, Jaroměř, Všestary a Letohrad. Nyní je však čeká soupeř úplně jiné úrovně, který jejich připravenost dokonale prověří. 

Do utkání proti Black Angels půjdou Rytíři bez Václava Grulicha, který se po téměř sedmi letech strávených v náchodském dresu vrací do Dobrušky. V nadcházející sezóně nebude v elitním týmu působit ani František Donaj. Naopak soupisku náchodského Áčka posílili Adam Kovařík a Jakub Tlučhoř, kteří přicházejí z Holic. A o svou šanci zabojují i loňští dorostenci Jakub Langpaul a Filip Knettig. 


Black Angels zažívají skvělé období, kdy se stabilizovali v nejvyšší české soutěži a zdá se, že budou pravidelně bojovat v play-off. Loni zvládli předkolo s Libercem a stopku jim vystavil až ve čtvrtfinále finalista z Vítkovic. Před letošní sezónou se však musejí vypořádat s odchodem klíčového hráče Jakuba Bočka, který neodolal vábení Tatranu Střešovice. A tak by největší ofenzivní silou "Andělů" měli být bývalý juniorský reprezentant Matouš Burian a jako protipól zkušený Jakub Renčín. Z působení Náchoda v 1. lize v sezóně 2018/2019 se fanoušci určitě rozvzpomenou také na další skvělé hráče Pražanů Jakuba Hromadu, Filipa Neklana či Matěje Bočka. Soupiska soupeře je nabitá a diváci se tak mohou těšit na skvělé florbalové představení.

Hned tři vzájemné zápasy sehráli Rytíři s Black Angels během čtyř měsíců ve druhé polovině roku 2018. Tehdy se s Pražany potkali rovněž ve vrcholové části Poháru, a poté i v 1. lize. Black Angels ve všech třech případech předvedli dominantní výkon a Náchod odešel pokaždé s dvouciferným brankovým přídělem. Black Angels tehdy dokráčeli až za postupem do superligy, zatímco Náchod 1. ligu opustil. Věřme, že tato neděle bude výsledkově úspěšnější.  

Jak se Náchodským proti pražskému favoritovi povede? To se dozvíme v neděli večer. Doražte Rytíře do Plechárny podpořit! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!

Historická bilance vzájemných zápasů
16.12.2018
Florbal Primátor Náchod
vs. BLACK ANGELS
4:10
16.9.2018 BLACK ANGELS
vs. Florbal Primátor Náchod
12:4
29.8.2018 Florbal Náchod
vs. BLACK ANGELS
1:11

Florbal Náchod vs. BLACK ANGELS
Pohár ČF - vrcholová část - 1. kolo SH TJ Náchod
Neděle 6. srpna 17:00 online událost na FB