Náchodští florbalisté prožili tradičně špatný vstup do nového kalendářního roku, když ve východočeském derby nestačili na Sokol Jaroměř. Rytíři po strašidelném začátku prohrávali rychle 3:0 a stíhací jízda se nakonec nezdařila - naopak, při risku bez brankáře soupeř pojistil své vítězství 7:3. Náchodští se pokusí odčinit porážku v zápase s lídrem Národní ligy Panthers Praha. 

Konec uplynulého kalendářního roku přitom zastihl Rytíře v dobré herní pohodě, když dokázali zvítězit v posledních třech duelech. I díky tomu jim v tabulce Národní ligy západ patří i nadále třetí příčka, přestože čtvrtí Troopers již šlapou na paty. Individuálně se daří zejména Davidu Špačkovi, který v dosavadních šestnácti zápasech zapsal již 25 gólů. Do posledních čtyř duelů nastoupil v brance Náchoda jako jednička Matěj Stuchlík, jenž po porážce v Plzni nahradil Vlastimila Skalického. Proti Panthers se budou muset Náchodští obejít bez zraněných hráčů Jakuba Langpaula a Adama Kovaříka. Naopak v sestavě se již zabydlel Filip Čáp, který si prošel vleklým zraněním právě z minulého duelu s Pantery.

Posledních 5 zápasů Náchoda v Národní lize
16. kolo
TJ Sokol Jaroměř vs. Florbal Primátor Náchod 7:3
15. kolo
Florbal Primátor Náchod vs. FBC Došwich Milevsko
5:4pn
14. kolo FbC Písek vs. Florbal Primátor Náchod 3:5
13. kolo
Florbal Primátor Náchod vs. T.B.C. Králův Dvůr 11:7
12. kolo
FBŠ Slavia FAT PIPE Plzeň vs. Florbal Primátor Náchod 7:4

Panthers Praha zažívají skvělou sezónu. Favoritovi na postup do 1. ligy patří vedoucí pozice dva body před Slavií Plzeň, a to zejména díky skvělému startu do soutěže. Panteři okusili hořkost porážky poprvé až v desátém kole, když padli právě na palubovce Slavie Plzeň 6:5. V posledních třech zápasech naplno bodovali. Paradoxem je, že vedoucí celek soutěže nemá žádné zastoupení v první dvacítce nejlepších střelců Národní ligy západ. Nejlepším z Panterů je Marco Lombino se třinácti vstřelenými góly. Hned čtyři zaznamenal v přesilových hrách, což je hned polovina vstřelených gólů Panterů v početní převaze. Ti ve vlastních přesilovkách také čtyřikrát inkasovali, a nedaří se jim ani oslabení, kde jsou s úspěšností lehce přes padesát procent dokonce nejhorší v soutěži. Ani Náchod však letos v nestandardních herních situacích nezáří, což ukázala přesilovková bída v posledním souboji proti Jaroměři.

  Posledních 5 zápasů Jaroměře v Národní lize
  16. kolo Panthers Praha vs. SK Florbal Benešov 8:5
  15. kolo
  Spartak Pelhřimov vs. Panthers Praha 2:6
  14. kolo
  Panthers Praha vs. Florbal TJ Kobylisy 5:3
  13. kolo
  Panthers Praha vs. TJ Sokol Jaroměř 5:8
  12. kolo
  FBC Došwich Milevsko vs. Panthers Praha 6:8

  Sedm vzájemných zápasů, sedm porážek! Náchodští s Panthers Praha ještě nikdy neuhráli ani bod a nyní mají další šanci černou sérii zlomit. Souboj s lídrem bude v náchodské Plechárně rozehrán v sobotu 13. ledna v 18:00 Doraže Rytíře podpořit! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!

  Historická bilance vzájemných zápasů
  21.10.2023 Panthers Praha vs. Florbal Primátor Náchod 8:6
  7.1.2023 Panthers Praha vs. Florbal Primátor Náchod 7:2
  16.10.2022
  Florbal Primátor Náchod vs. Panthers Praha 5:8
  31.1.2022
  Florbal Primátor Náchod
  vs. Panthers Praha
  4:14
  6.11.2021
  Panthers Praha
  vs. Florbal Primátor Náchod
  14:7
  7.12.2019
  Florbal Primátor Náchod
  vs. Panthers Praha
  2:14
  28.9.2019 Panthers Praha
  vs. Florbal Primátor Náchod
  6:3

  Florbal Primátor Náchod - Panthers Praha
  17. kolo Národní ligy západ SH TJ Náchod (Plechárna) Sobota 13. ledna 18:00 online událost na FB vstupné 30 Kč