Osmnácté východočeské derby proti sobě svedlo celky, kterým se závěr kalendářního roku 2023 vydařil. Oba týmy, Náchod i Jaroměř, totiž poslední tři ligové zápasy vyhrály a mohly tak do nového roku vstoupit sebevědomí. Rytíři však měli prožít hned v úvodu střetnutí peklo. Napadání soupeře dělalo náchodským hráčům problémy a ti se dopouštěli chyb, které domácí trestali. V rozmezí tří minut a tří sekund mezi dvanáctou a šestnáctou minutou zápasu lovil Matěj Stuchlík míček ze své branky hned třikrát. Hostující celek vrátil do hry mladý kanonýr David Špaček, který stál na konci povedeného signálu.

Ve druhé třetině předvedli Náchodští zlepšenou hru, na začátku 36. minuty se však jako první radovali Sokoli, kteří zásluhou Lhotského odskočili znovu do třígolového trháku. Znovu však přišla rychlá odpověď, tentokrát z hole Adama Jakubského. A když při hře čtyř proti čtyřem překonal přesnou střelou na bližší tyč brankáře Völgyiho Filip Knettig, nesli si Jaroměřští do kabin již pouze jednogólový náskok.

Filip Knettig zpracovává míček před Michalem Janečkem z Jaroměře. Kompletní fotogalerie Matouše Nýče ZDE.

Ve třetí třetině dostal Náchod možnost tří přesilových her. Kýžené vyrovnání však nepřišlo, místo toho pojistil vedení Jaroměře Filip Krigovský. Náchodští zkusili štěstí v dlouhé hře bez brankáře, kterou však domácí přečkali a naopak dvěma zásahy uzavřeli gólový účet večera. Jaroměř zvítězila v derby 7:3 a posunula se na páté místo ligové tabulky. Rytíři zůstávají nadále třetí, jejich ztráta na první dva celky se však prohloubila.

TJ SOKOL JAROMĚŘ - FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD  7:3 ( 3:1 , 1:2 , 3:0 )

Odkaz na fotogalerii ze zápasu

Sestava Náchoda: Stuchlík (Skalický) - Vlášek, Knettig, Čáp, Špaček, Macháček - Vysoký, Prause, Mikšovský J., Kříž, Mikšovský M. - Jebavý, Svoboda, Rázl, Tlučhoř, Jakubský.

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka a nejlepšího hráče Náchoda Davida Špačka ZDE

Příští utkání odehrají florbalisté Náchoda opět před domácím publikem, kde přivítají lídra soutěže Panthers Praha. Utkání bude rozehráno v sobotu 13. ledna v 18:00. Doražte Rytíře do Plechárny podpořit! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!