První vzájemný zápas letošní sezóny, který Rytíři ovládli vysoko 11:1, mohl napovídat, že utkání bude jednoznačnou záležitostí, florbalisté Náchoda však museli zůstat pozorní. Poslední celek tabulky se totiž ve své první sezóně v Národní lize zdá se aklimatizoval a začíná vystrkovat růžky. Poslední výsledky naznačovaly, že to v Rudné nebude až tak jednoduché. Náchod vstoupil do utkání několika šancemi a v sedmé minutě si vykoledoval první přesilovou hru, kterou s přispěním Hluchého, jenž nešťastně umístil míček za záda vlastního brankáře, proměnil. Rudná však zvýšila aktivitu a do konce první části se dočkala vyrovnání. První třetina tak skončila smírně 1:1.

Ve 26. minutě vrátil vedení na stranu hostů dalekonosnou střelou Marek Svoboda. Tento gól však ofenzivní lavinu nespustil. Naopak, ve zbylých minutách dominovaly obrany a především oba brankáři. Ti za svá záda již žádnou střelu nepustili a hubené vedení si Náchod v závěru zkušeně pohlídal. Přestože výkon nebyl ideální, důležité tři body si florbalisté Náchoda domů odvážejí. V Rudné bodovali posedmé v řadě a v tabulce Národní ligy západ si pojistili pátou příčku.


Komentář domácích Tuček Martin (Trenér):
"Dneska rozhodla produktivita. Díky soupeři a hráčům za hru."

Komentář hostů Třešňák Tomáš (Trenér):
"Dnešní výkon byl špatný a hráči to vědí. Máme pokorný tým, který ví co dnes udělal špatně. Získali jsme 3 body a potvrdili, tak body z minulého týdne. Známe své silné stránky i věci na kterých musíme urgentně pracovat a to budeme. Byla to perfetní zkušenost pro náš nový tým. Díky soupeři za lekci a hodně štěstí do zbytku sezony!"


SOKOL RUDNÁ vs. FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD    1:2 ( 1:1 , 0:1 , 0:0 )
Branky Náchoda:
 Svoboda.

Střely na branku: 17:19
Vyloučení: 3:4
Využití: 0:0
Počet diváků: 101
Hráč utkání Náchoda: Vlastimil Skalický
Hráč utkání Rudné: Jan Křemen

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasu

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Donaj, Středa, Mikšovský J., Špaček, Mikšovský M. - Vlášek, Čáp, Kříž, Pekárek, Macháček - Prause, Svoboda, Čečetka J., Rázl, Grulich.


Za týden hrají Náchodští v Turnově a domácím divákům se představí 17. prosince proti Prague Tigers. Tím své účinkování v kalendářním roce 2022 zakončí. Držte Rytířům palce! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!