Náchod se s Pelhřimovem utkal po dvanácti letech a předchozí vysoké vítězství Pelhřimova 10:2 bylo pro náchodské hráče spíše statistikou, neboť jej ze současného kádru Rytířů nepamatuje nikdo. Se soupeřem, s nímž budou Náchodští letos měřit síly také v Národní lize, se očekávala vyrovnaná bitva a tyto předpoklady se naplnily. Náchodští sice měli skvělý start a již po patnácti sekundách hry vedli po brance Filipa Čápa, další šance však nevyužili a tak přišel úder na druhé straně. 

Na další branku se čekalo až do 31. minuty a přesilovkový zásah Matěje Mikšovského byl velmi sporný. Náchodské jako by tato branka polila živou vodou, naopak hosté působili po zbytek prostřední části zakřiknutě a Rytíři toho dalšími dvěma slepenými góly Matěje Mikšovského a Filipa Čápa využili a navýšili vedení na 4:1.

Pelhřimovští to rozhodně nezabalili a dokázali se hned dvakrát přiblížit na rozdíl jednoho gólu. V obou případech však našel rychlou odpověď Jakub Langpaul. Hosté zkusili v závěru hru bez brankáře, ta jim však nevyšla a vítězství Rytířů potvrdil zásahem do prázdné branky kapitán Jonáš Mikšovský. 


FLORBAL NÁCHOD - SPARTAK PELHŘIMOV    7:4 ( 1:1 , 3:0 , 3:3 )
Branky Náchoda:
 2x Čáp, 2x Mikšovský M., 2x Langpaul, Mikšovský J.

Střely na branku: 32:18
Vyloučení: 2:2
Využití: 2:1
Počet diváků: 85
Hráč utkání Náchoda: Filip Čáp
Hráč utkání Pelhřimova: Vít Papež

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasu

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Vlášek, Čáp, Langpaul, Špaček, Macháček - Svoboda, Knettig, Rázl, Pekárek, Kovařík - Prause, Vysoký, Mikšovský J., Jebavý, Mikšovský M. - Kříž, Středa.


Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka a nejlepšího hráče Náchoda Filipa Čápa ZDE

Komentář trenéra Pelhřimova Jana Kotena a nejlepšího hráče Pelhřimova Víta Papeže ZDENáchod se po výhře 7:4 může těšit na dalšího superligového soupeře - v 5. kole změří Rytíři síly s pražským BUTCHISEM. Nyní se však musí přeorientovat na ligovou soutěž, v neděli 17. září je totiž čeká loňský vítěz základní části FBŠ Slavia Plzeň. Utkání bude rozehráno v náchodské Plechárně v 17:00. Doražte Rytíře podpořit! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!