Elitní náchodský tým píše sérii osmi zápasů v řadě, ve kterých dokázal bodovat. Navíc v posledních třech duelech inkasoval jen čtyřikrát a v Národní lize západ disponuje suverénně nejlepší obranou s 55 obdrženými góly ve 14 utkáních. Stálicí v náchodské brance je Vlastimil Skalický, který nastoupil v základní sestavě ve třinácti zápasech a má úspěšnost zákroků přes 85 procent. Střelecká potence je rozmělněna mezi více hráčů, nejlépe je na tom v náchodských barvách Matěj Mikšovský s jedenácti vstřelenými brankami. V prvním duelu s Prague Tigers se ale dařilo mladíčkovi Davidu Špačkovi, který vstřelil hattrick a k tomu proměnil rozhodující samostatný nájezd. 

Posledních 5 zápasů Náchoda v Národní lize
14. kolo
TJ Turnov vs. Florbal Primátor Náchod 2:3
13. kolo Sokol Rudná vs. Florbal Primátor Náchod
1:2
12. kolo Florbal Primátor Náchod vs. FbC Hradec Králové 7:1
11. kolo
FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň vs. Florbal Primátor Náchod
5:4pn
5. kolo
Prague Tigers vs. Florbal Primátor Náchod 5:6pn

Sobotnímu soupeři Náchoda se v poslední době příliš nedaří, když utržil již pět porážek v řadě. Všechno načal duel s Náchodem, který Rytíři zvládli v nájezdové loterii. V posledních třech duelech, nutno podotknout, že se soupeři z čela tabulky, inkasovali Tygři dokonce 32 branek. Ne všechna utkání ale měla jednoznačný průběh - Čelákovice rozhodly o svém vítězství 11:10 až osm sekund před koncem a proti lídrovi z Hradce Králové vedli Prague Tigers ještě ve 33. minutě dokonce 4:1. Nejlepším střelcem Pražanů je Thomas Heřmanský, Rytíři si ale budou muset dát pozor také na Tomáše Navrátila nastupujícího v rámci střídavého startu ze superligových Karlových Varů. 

Posledních 5 zápasů Prague Tigers v Národní lize
14. kolo
Prague Tigers vs. FbC Hradec Králové 4:13
13. kolo
ASK Orka Čelákovice vs. Prague Tigers 11:10
12. kolo
Prague Tigers vs. FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň 2:8
11. kolo TJ Sokol Jaroměř vs. Prague Tigers 4:1
5. kolo
Prague Tigers vs. Florbal Primátor Náchod 5:6pn

První vzájemný duel rozhodly až samostatné nájezdy - jak to dopodne tentokrát? Zakončí Rytíři kalendářní rok 2022 vítězně? Doražte náchodské florbalisty podpořit do Plechárny. Začínáme v 17:30! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!

Florbal Primátor Náchod vs. Prague Tigers
15. kolo Národní ligy západ SH TJ Náchod
Sobota 17. prosince 17:30
online událost na FB