Poslední čtyři utkání skončila vždy výhrou jednoho či druhého celku maximálně o jeden gól, dvakrát se prodlužovalo a oba týmy dělila v tabulce Národní ligy západ pouze jedna příčka a tři body. To vše slibovalo dramatickou a vyrovnanou podívanou. První třetina ale taková vůbec nebyla. Hostující celek z Jaroměře předvedl naprostou dominanci, Náchodští vůbec nezachytili tempo zápasu a na konci úvodní části se modlili, aby už byli v šatnách. Skóre otevřel již při prvním střídání Hejzlar a po brankách Kroupy, Černého a Lhotského opouštěl po necelých sedmnácti minutách Vlastimil Skalický náchodskou branku a přepustil své místo Matěji Stuchlíkovi. Ten, než se však stačil pořádně rozkoukat, již po minutě a půl lovil míček ze své svatyně také. Rytíři prohráli úvodní periodu 0:5 a nikdo z přítomných 175 diváků by na ně asi nevsadil.

Trenéři přeházeli sestavu a náchodští hráči nastoupili do druhé třetiny mnohem koncentrovaněji, takže mohla začít velká stíhací jízda. Náchod postupně získával půdu pod nohama a ve 27. minutě vstřelil první branku domácího celku Lukáš Rázl, kterého vybídl rychle rozehraným volným úderem ke skórování Daniel Kříž. O necelou minutu později snížil při odloženém vyloučení soupeře Lukáš Prause a když se o dvě minuty později prosadil David Špaček, byli Náchodští rázem ve hře a hostující hráči byli evidentně otřesení. A to ještě nebylo do konce druhé třetiny všechno - ve 34. minutě přidal svoji druhou branku v zápase Lukáš Rázl a do kabiny tak šli podruhé hráči Jaroměře pouze s jednobrankovým náskokem.

Náchod byl na koni a ve 43. minutě se mu podařilo pětibrankovou ztrátu zcela smazat, když se prosadil přesnou dalekonosnou střelou k tyči Filip Čáp. Začínalo se od znovu a o tom, kdo bude vítězem, mohlo hodně napovědět, kdo vstřelí jako první branku. To se podařilo jaroměřskému Sedláčkovi, který se štěstím a s tečí bránících náchodských hráčů dostal po volném úderu míček do náchodské branky. Rytíři otevřeli hru, ovšem v 54. minutě chybovali v rozehře a hostující Hejzlar zakončil brejk pohotově a přesně. Další branka nepadla, závěr si hosté zkušeně pohlídali. Jaroměř tak oplatila Náchodu porážku z prvního letošního derby a zvítězila v Náchodě 5:7. Rytíři se v tabulce propadli na šesté místo a po novém roce stále čekají na první tříbodové vítězství. I tak již mají jistý postup do play-off, k čemuž jim pomohla prohra Benešova v Hradci Králové. Poslední tři kola základní části tak mohou odehrát s klidem a soustředit se na vyřazovací boje, které začnou na konci února.