Do úvodního utkání vyřazovacích bojů vstoupili Náchodští velmi nervozně a na jejich výkonu to bylo znát. V první třetině byla lepší domácí Orka, branka však žádná nepadla. Tempu druhé části pomohly přesilové hry, kdy každý z týmů využil po jedné a k tomu přidal po jednom gólu při standardním počtu hráčů na hřišti. Za Náchodské se trefili Daniel Kříž a Jan Čečetka.

V závěrečné třetině měly Čelákovice Náchodské na lopatě, když si dokázali vypracovat dvoubrankové vedení. Rytíři se však nevzdali, sáhli ke hře bez brankáře a brankami Daniela Kříže a Davida Špačka v samotném závěru vyrovnali. K prvnímu bodu v sérii to však nevedlo - ten si připsali domácí po gólu Ondřeje Špalka z osmé minuty prodloužení. Po sobotním duelu tak vedly Čelákovice v sérii 1:0.


Komentář hostů Třešňák Tomáš (Trenér):
"Do zápasu jsme vstoupili zbytečně nervozně, pro mnoho hráčů to byl první zápas v play-off. Stav serie je. 0:1, nic víc nic míň. Díky fanouškům za podporu a těšíme se na zítřek."

Komentář domácích Bajer Martin (Asistent trenéra):
"Dlouho jsme se nemohli střelecky prosadit proti koncentrované obraně hostů. V poslední třetině jsme zabrali a dostali jsme se do dvoubrankového vedení, bohužel jsme ale dvakrát inkasovali při hře Náchoda bez brankáře. Naštěstí jsme se prosadili v prodloužení a zápas dovedli k prvnímu vítězství v sérii. Stále ale ještě dvě výhry potřebujeme."


ASK ORKA ČELÁKOVICE vs. FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD    5:4p ( 0:0 , 2:2 , 2:2 )
Branky Náchoda:
 2x Kříž, Čečetka J., Špaček

Střely na branku: 28:24
Vyloučení: 5:3
Využití: 1:1
V oslabení: 1:0
Počet diváků: 68
Hráč utkání Náchoda: Vlastimil Skalický
Hráč utkání Čelákovic: Ondřej Špalek

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasu

Sestava Náchoda: Skalický - Čáp, Vlášek, Rázl, Macháček, Kříž - Prause, Pekárek, Mikšovský J., Špaček, Mikšovský M. - Svoboda, Čečetka J., Donaj, Vysoký, Grulich. - Jirásek, WinterZatímco v sobotu se čekalo na první gól až do 27. minuty, tak nedělní duel začal pěkně zostra. Náchodští dostali hned zkraje zápasu k dispozici přesilovou hru, kterou na začátku čtvrté minuty zužitkoval David Špaček. To však bylo ze strany Rytířů pro úvodní část vše. Hru Náchoda totiž rozbila tři oslabení, když hned dvě Orka využila. K tomu přidala další branku při hře pět na pět a vedla 3:1. 

Náchodské vrátil do hry na začátku druhé části František Donaj a v závěru třetiny vyrovnal na 3:3 Matěj Mikšovský. Závěrečná část gól nepřinesla, přinesla však vážné zranění Filipa Čápa, který musel být po souboji s Jakubem Čápem transportován do nemocnice. Hra byla zhruba na patnáct minut přerušena a domácí hráč vyloučen na dvě minuty, přesilovou hru však Náchodští nevyužili. Šance měly oba týmy, nicméně brankáři v zápase dominovali a tak utkání dospělo znovu do prodloužení. A tentokrát se radovali Náchodští, kteří zásluhou Matěje Mikšovského zvítězili a vyrovnali sérii na 1:1.


Komentář hostů Třešňák Tomáš (Trenér):
"Dneska stejné utkání jako včera, jen s tím rozdílem, že jsme byli v prodloužení šťastnější my. Stav série je vyrovnaný 1:1, což odpovídá předvedené hře v obou utkáních. Pozdravujeme Filipa do nemecnice a snad bude brzy v pořádku. Díky fanouškům za podporu!!"

Komentář domácích Zmátlo Šimon (Trenér):
"Počet střel odpovídá předvedené hře. Celou dobu jsme byli lepším týmem. Soupeřův brankář předvedl vynikající výkon. Náchod jsme přehrávali po celé utkání. Bohužel jsme ho vraceli do hry zbytečnými a nevynucenými vyloučeními. Zápas rozhodla naše koncovka a nešťastná chyba v závěru. Do Náchoda si pojedeme pro dvě výhry."


ASK ORKA ČELÁKOVICE vs. FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD    3:4p ( 2 3:1 , 0:2 , 0:0 )
Branky Náchoda:
 2x Mikšovský M., Špaček, Donaj

Střely na branku: 39:20
Vyloučení: 5:4
Využití: 2:1
Počet diváků: 0
Hráč utkání Náchoda: Vlastimil Skalický
Hráč utkání Čelákovic: Michal Němeček

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasu

Sestava Náchoda: Skalický - Čáp, Vlášek, Rázl, Macháček, Kříž - Prause, Svoboda, Mikšovský J., Špaček, Mikšovský M. - Jirásek , Čečetka J., Donaj, Vysoký, Grulich - Kosař, Winter, Jakubský.


Série se za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy stěhuje do Náchoda, kde je na programu třetí a čtvrtý zápas. Třetí sehrají Rytíři v sobotu od 20:00, čtvrtý v neděli od 17:00. Případný rozhodující pátý je na programu ve středu 8. března na palubovce soupeře. Doražte Rytíře podpořit do Plechárny! SPOLU ZA POSTUPEM DO SEMIFINÁLE!