Souboj dvou celků, které v loňském čtvrtfinále play-off trápily pražské favority a nakonec padly až v rozhodujícím pátém zápase sliboval atraktivní a vyrovnanou podívanou, stejně jako výsledky dvou posledních vzájemných klání, které sice Náchodští vyhráli, ale v obou případech se velmi nadřeli. V první třetině byli Náchodští více v pohybu a vytvářeli si množství příležitostí, na gól se však dlouho čekalo. Nezměnilo na tom nic ani nařízené trestné střílení, neboť mladého náchodského exekutora Davida Špačka vychytal brankář hostů Aleš Zetek. A tak se poprvé rozvlnila síťka až v 18. minutě, kdy se jak jinak než z předbrankového prostoru prosadil Ondřej Macháček. A zkušený náchodský útočník zasadil soupeři čtyři sekundy před koncem úvodní části druhou ránu, když zvyšoval již na 2:0.

Druhá třetina přinášela šance na obou stranách, efektivnější však byli hráči Náchoda. Ve 28. minutě navýšil skóre po volném úderu z rohu premiérovou brankou v náchodském Áčku Adam Jakubský a když ve 32. minutě využil přesilovou hru Matěj Mikšovský, bylo to po dvou třetinách 4:0.

Na začátku třetí části polevili Rytíři v koncentraci a soupeř rychle snížil, čtyřbrankový náskok však Náchodu vrátil ve 46. minutě Ondřej Macháček, který tak završil hattrick. Hosté rychle odpověděli přízemní střelou, zdramatizovat zápas se jim však nepodařilo. A to přesto, že napadáním dostávali náchodské rozehrávající hráče často do úzkých - v zakončení však florbalisté Orky trestuhodně selhávali. Do konce zápasu padly ještě dvě branky, po jedné na obou stranách, o tu náchodskou se postaral s přispěním teče jednoho z beků Čelákovic Daniel Kříž. Sekundu před koncem hosté korigovali na 6:3, ovšem na tom, že si Rytíři v úvodním zápase nového ligového ročníku připíší tři body, to již nic změnit nemohlo.


Komentář domácích Třešňák Tomáš (Trenér): "Důležitý vítězný vstup do sezony pro náš nově vytvořený tým. V zápase bylo spousta pozitivních situací ale i mnoho chyb, což vzhledem k věkovému složení týmu je normální. Víme na čem máme pracovat a věřím, že postupně budeme ještě lepší a lepší. Jdeme krok za krokem po naší cestě. Díky fanouškům za podporu!!!"

Komentář hostů Zmátlo Šimon (Trenér): "Bohorovnost a příliš mnoho chyb na středu a v rozehrávce. Góly jsme soupeři nosili doslova na zlatém podnose. A když to nešlo dali jsme si je sami. Ve třetí třetině jsme konečně podali soustředění výkon, ale hrát jednu třetinu je málo. Příště budeme lepší. Soupeři děkujeme za utkání."


FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD vs. ASK ORKA ČELÁKOVICE    6:3 ( 2:0 , 2:0 , 2:3 )
Branky Náchoda:
Macháček 3x, Jakubský, Mikšovský M., Kříž.

Střely na branku: 30:22
Vyloučení: 1:1
Využití: 1:0
Počet diváků: 103
Hráč utkání Náchoda: Ondřej Macháček
Hráč utkání Čelákovic: Jakub Doutnáč

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasu

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Vláček, Čáp, Prause, Macháček, Kříž - Donaj, Pekárek, Mikšovský J., Špaček, Mikšovský M. - Jirásek, Svoboda, Rázl, Jakubský, Grulich - Kubásek.


Příští utkání odehrají Náchodští v neděli 18. září na palubovce nováčka ligy FbC Hradec Králové. A o týden později se představí doma - v sobotu 24. září přivítají v Plechárně dalšího nováčka Sokol Rudnou. Držte Náchodským palce a doražte je podpořit do hlediště! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!