Florbal Primátor Náchod - FbC Hradec Králové 7:4

branky: 8. Lukáš Prause, 31. Martin Hanuš, 34. Martin Hanuš, 41. Jan Majer, 42. Jakub Langpaul, 52. Adam Jakubský, 57. Antonín Donaj - 8. Prokop Hanzlík, 26. Prokop Hanzlík, 39. Jakub Nerad, 59. Andrej Janda; rozhodčí: Vladimír Lešák - Filip Neumann; vyloučení: 4:2; využití: 0:1; diváků: 56; zásahy brankářů: Vojtěch Fof 17 - Jakub Musil 14; po třetinách: 1:1, 2:2, 4:1

První třetina přinesla ze začátku „oťukávanou“, která přinesla po jednom gólu na každé straně. Postupem času začal mít územně navrch Náchod. To se ale na vytvořených brankových situacích a změně skóre nepodepsalo. Prostřední dějství přineslo přítomným divákům hru plnou nepřesností hlavně na straně domácích. To se projevilo do statistik zápasu v podobě dvou vyloučení a obdrženého gólu Rytířů. Od půlky zápasu začal otěže zápasu přebírat náchodský tým. Zrychlení hry a větší tlak do zakončení znamenal dvě nařízená trestné střílení proměněné nájezdovým specialistou Hanušem. I přes to se šlo do šaten za vyrovnaného stavu po proměněné brejkové situaci hostů.  

V poslední části náchodští hráči ještě zvýšili tempo své nastavené hry. To se projevilo ve vstřelených brankách a postupném navyšování skóre ve prospěch Náchodských. I přes kosmetickou úpravu ve skóre hradeckého FbC slavili na konci zápasu domácí hráči třetí vítězství proti regionálnímu rivalovi.

Komentář domácích Čečetka Jan (Vedoucí):
"První půlku zápasu naše hra směrem dopředu postrádala kvalitu a lehkost. Od našeho druhého obdrženého gólu se naše hra do útoku začala zkvalitňovat, což se projevilo i gólově ve třetí třetině. Pro nás velká škoda, že jsme zápas nedokázali uhrát celý na tři lajny. Tento typ zápasu bychom měli být schopní kontrolovat celý na tři pětky. Díky všem aktérům za zápas."

Komentář hostů Žižka Jeroným (Asistent trenéra):
"První dvě třetiny ve znamení opatrnějšího a vyrovnaného florbalu. Ve třetí třetině nás domácí předčili ve kvalitě i rychlosti pohybu a zaslouženě strhli utkání na svou stranu. Díky za zápas v duchu fair play a těšíme se na odvetu."