Elitní náchodský tým byl sice před zápasem v Turnově na pátém místě ligové tabulky, zatímco jeho soupeř měl pod sebou pouze poslední Rudnou, jasným favoritem však nebyl. A to nejen kvůli dvěma porážkám z posledních dvou vzájemných měření sil, ale také protože ve specifické turnovské hale nikdy nevyhrál. Zmenšené turnovské hřiště si od začátku vybíralo svou daň a jediným zásadním momentem, který se v úvodní periodě odehrál bylo zranění domácího Janouška. 

Na první branku se čekalo skoro do poloviny utkání a Náchodu k ní pomohlo dvojí vyloučení Hejduka. Rytíři se ve čtyřminutové přesilovce prosadili, jako první v zápase rozvlnil síť Ondřej Macháček. Jestliže první přesilovku využil Náchod až po třech minutách, tu druhou, kterou hostům nabídl v zápětí faulující Švitorka, zužitkoval Matěj Mikšovský už po jedenácti sekundách. Domácí se nevzdali a ve 34. minutě se dočkali kontaktní branky, kterou vstřelil nešťastný hrdina předchozích okamžiků Švitorka.

Před závěrečnou třetinou tak Náchod vedl stejně jako v Rudné 1:2 a dlouho to vypadalo, že by utkání mohlo mít stejný průběh a že Náchod nejtěsnější rozdíl ubrání. Tyto úvahy však utnul v 54. minutě domácí Vacek a tak se začínalo od znovu. 77 sekund před koncem zápasu však vstřelil rozdílový gól František Donaj, a Rytíři vítězství 2:3, i přes vyloučení Ondřeje Macháčka 48 sekund před koncem utkání, uhájili.


Komentář domácích Matěcha Štěpán (Vedoucí):
"Další zlepšený výkon z naší strany, bohužel na dva góly se vyhrát nedá. Bohužel máme ve své hře pořád spoustu výpadků a necháváme se ovlivňovat nešťastnými věcmi. Po zranění Janouška jsme promrhali půlku první třetiny, než jsme se vrátili do hry. Třetí třetina byla z naší strany nejlepší, ale laxnost v obraně nás stála body při vítězném brance soupeře. Gratuluji soupeři k výhře."

Komentář hostů Třešňák Tomáš (Trenér):
"Turnov patří jednoznačně mezi naše nejméně oblíbené soupeře a narovinu nechápu, že nemá více bodů v tabulce. V naší hře je jedno negativum a to je produktivita, velkým pozitivem ale je, že se dokážeme držet naší hry celých 60min, ať se na hřišti stane cokoliv. Vše je umocněné, že to vždy zvládneme v plné sestavě. V tom je naše síla, která není náhodná. Od minulého týdne jsme udělali zase kus práce, který byl dnes vidět. Jsem moc rád, že si z Turnova odvážíme cenné body a my budeme pracovat dál abychom byli zase příště lepší! Díky soupeři a fanouškům za zápas a mnoho štěstí ve zbytku sezony. Doufáme, že jejich hráč bude brzy v pořádku!"


TJ TURNOV vs. FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD    2:3 ( 0:0 , 1:2 , 1:1 )
Branky Náchoda:
 Macháček, Mikšovský M., Donaj

Střely na branku: 28:31
Vyloučení: 3:3
Využití: 0:2
Počet diváků: 45
Hráč utkání Náchoda: Vlastimil Skalický
Hráč utkání Turnova: Petr Suchomel

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasu

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Prause, Středa, Donaj, Špaček, Mikšovský M. - Vlášek, Svoboda, Kříž, Pekárek, Macháček - Čečetka J., Jirásek, Rázl, Jakubský, Grulich.


Náchod bodoval poosmé v řadě a i nadále drží pátou pozici v tabulce Národní ligy. Na pozice zajišťující play-off mají florbalisté Náchoda náskok již jedenáct bodů, a ten budou hájit v sobotním domácím utkání právě proti devátým Prague Tigers. Utkání bude rozehráno v 17:30, a hned po jeho skončení se v Plechárně představí Junioři. Doražte Rytíře podpořit! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!