Že se elitnímu náchodskému týmu v Poháru v poslední době nedaří, je známá věc. Podle toho, jak se vyvíjely úvodní minuty na palubovce v Železném Brodě, kde Koberovy pořádají své domácí zápasy, to však vypadalo, že tentokrát by mohl Náchod pohárové prokletí zlomit. Vše umocnila rychlá úvodní branka navrátilce do sestavy Davida Kaválka. Vedení Náchodu však vydrželo pouze do dvanácté minuty, kdy srovnal průběžný stav domácí Tadeáš Hradil.

Na začátku druhé části se mohli Rytíři dostat do vedení, Aleš Kaválek však trestné střílení neproměnil. A tak udeřily Koberovy na druhé straně – jmenovitě Martin Vetro. Náchod sice přebíral iniciativu ve hře, všechny jeho pokusy však končili na dobře chytajícím Ondřeji Brunclíkovi.

I třetí část se nesla ve znamení střelecké efektivity domácích a nemohoucnosti hostů. Náchodským nepřidala ani čtyři vyloučení v závěrečné dvacetiminutovce, celkem sedm v průběhu celého zápasu. Dvě branky domácích zaznamenal ostrostřelec Dominik Reczai a hattrick zkompletoval druhý domácí kanonýr Tadeáš Hradil. Na straně Rytířů se prosadil pouze Daniel Kříž, pro něhož to byla premiérová branka v premiérovém soutěžním zápase elitního týmu. Rytíři padli na palubovce týmu hrajícího o jednu ligovou úroveň níž 6:2 a před prvním ligovým kolem na palubovce loňského vítěze základní části Národní ligy západ Orky Čelákovice mají o čem přemýšlet.


Komentář trenéra Náchoda:

„Nedisciplinovanost a mizerná produktivita nás stály lepší výsledek. Máme 7 dní do prvního ligového zápasu, musíme se hodně zlepšit, abychom mohli pomýšlet na úspěch. Děkujeme soupeři a divákům. Gratulujeme soupeři k postupu.“


Komentář trenéra Koberov:

Dnes jsme byli především efektivní a z minima šancí jsme vstřelili důležité branky. Proti silnému soupeři jsme museli myslet především na defenzivu, kde jsme hráli velmi disciplinovaně a obětově. Konečný výsledek byl podpořen především týmovým výkonem. Děkujeme soupeři za utkání a divákům za podporu.