Historická bilance vzájemných zápasů Náchoda a Plzně je vyrovnaná a tak duel nabízel všemožné scénáře. Favoritem byli tentokrát domácí Plzeňané, kteří v dosavadním průběhu Národní ligy západ všechny své zápasy vyhráli. Na utkání s Náchodem však nebudou vzpomínat v dobrém.

Náchod šel do vedení hned ve druhé minutě, když Jirákovu přihrávku zužitkoval Marek Weinelt, jenž posílil Náchod v rámci střídavého startu z Pardubic. Poté začali domácí přitápět pod kotlem a brankář Brandon Bulis se musel v brance ohánět. V úvodní části nakonec kapituloval pouze jednou, když vyloučení Aleše Kaválka potrestal Matěj Vošta. Utkání bylo obecně poznamenané spoustou vyloučení na obou stranách. Rozhodčí rozdali celkem 50 trestných minut, další dvě periody však ukázaly, že ve speciálních situacích jsou na tom lépe Náchodští.

Ve 25. minutě poslal Matěj Vošta poprvé a naposledy domácí výběr do vedení. Poté přišla náchodská smršť a šest branek za zády Martina Bezděka, které jej po čtyřiceti minutách vyhnaly na střídačku. Ondřej Bachtík minutu po Voštově brance srovnal na 2:2 a o další minutu později poslal Rytíře do vedení v oslabení. Další branky přidali Daniel Kříž, Ondřej Bachtík v přesilové hře, Rostislav Verner a znovu Ondřej Bachtík, tentokrát při hře v plném počtu, které si ve druhé části ani jeden tým příliš mnoho neužil.

Ani střídání brankářů před závěrečnou periodou domácímu týmu nepomohlo, Lukáše Ščurka přivítal hned po 27 sekundách hry uvítacím gólem kdo jiný než Ondřej Bachtík. Plzeň se nevzdala, znovu zvýšila tempo a místy Náchodské točila, narozdíl od obětavě bojujících Rytířů s Brandonem Bulisem v zádech však nebyla efektivní. Naopak, v 52. minutě zasadil Plzni ránu dalším gólem v oslabení a celkově již svým šestým Ondřej Bachtík. V závěru přeci jen domácí korigovali brankami Täubera a Kuneše na konečných 4:9.