Díky PROFI LICENCI si budou moci hráči prohlížet tréninky, které je čekají, trenéři jim mohou zasílat individuální tréninky nebo třeba sestřihy ze zápasů. Dále v aplikaci nejdou sdílené dokumenty a know-how, které může každý využít pro svůj progres. Pro celou naši organizaci je to velký krok dopředu. Díky této novince, budeme moci posunout zase o kus dál celé řízení sportovního procesu.

Software XPS Network využívá v současnosti více než 550 sportovních organizací a svazů po celém světě. Z těch nejznámějších můžeme jmenovat basketbalový tým NBA Los Angeles Clippers, fotbalové týmy Paris Saint Germain, FC Barcelona, FC Kodaň nebo FC Nordsjaelland. Z českých klubů pak SK Slavia Praha nebo AC Sparta Praha. Dále program využívají například národní týmy házené Švédka, Dánska, Islandu nebo USA.

Naším cílem je co nejpřirozenější, zdravý a kvalitní sportovní růst, pro který je důležité plánování, řízení a vyhodnocování. V těchto oblastech nám XPS Network pomůže. Díky němu budeme moci vykonávat tyto činnosi o mnoho lépe a efektivněji.

V tomto čase tak probíhá zavádění softwaru do procesů klubu, tak aby se co nejdříve mohl program maximálně využít a stal se důležitou součástí sportovního růstu každého hráče.

„Využití XPS softwaru je pro náš klub razantní posun vpřed a to zejména z hlediska komplexního rozvoje hráčů. Trenéři budou moct využívat software opravdu ke všemu. Plánování tréninku, komunikaci s hráči, analýze výkonu každého hráče a v neposlední řadě k plnění klubové koncepce“ říká nový trenér  Florbal Náchod Tomáš Hauschke.
"Momentálně se intenzivně věnujeme přepracování sportovní klubové koncepce, která je pro nás velmi důležitá. Naším dlouhodobým cílem je komplexní rozvoj každého našeho člena a to nejen po sportovně - výkonností stránce, ale také po zdravotní a sociální. V rámci této problematiky jsme narazili na několik klíčových otázek, které jsme si museli zodpovědět, aby aplikace sportovní koncepce bylo co nejúčinnější. XPS network nám umožní efektivně plánovat a vytvářet jednotlivé tréninky. Poskytne nám zpětnou vazbu v podobě vyhodnocení celého procesu u konkrétních týmů, tak i jednotlivých hráčů. Budeme tak schopni pružněji reagovat a zefektivnit tím celý proces, který povede k rozvoji hráče. Bez plánování, realizace a následného vyhodnocování, zůstane každá koncepce pouze neviditelným souborem v počítači, a tomu se chceme vyhnout." říká předseda klubu Tomáš Třešňák.