Proti Kobylisům se Náchodu dlouhodobě daří - ve třech dosavadních soutěžních vzájemných zápasech pokaždé vyhrál. A vstup do utkání naznačoval, že i tentokrát by to nemělo být nic nereálného. Už po 42 sekundách hry rozvlnil síťku za domácím brankářem Palečkem Filip Čáp a otevřel skóre zápasu. V šesté minutě sice domácí vyrovnali, do konce třetiny si však po zásahu Ondřeje Macháčka vzali Rytíři své vedení zpět. Náchodské trápila častá vyloučení, všechna tři oslabení zápasu však hostující celek ubránil. A když ve 28. a 29. minutě přidali mladíci Filip Čáp a Daniel Kříž dvě slepené branky, vypadalo to na hladký průběh zápasu.

Ještě do konce druhé části však domácí snížili na rozdíl jedné branky a na začátku třetiny závěrečné dokonce vyrovnali na 4:4. Začínalo se od začátku. Pokud však byli v předchozích dvou třetinách vylučováni Náchodští, v té třetí přišla řada na florbalisty Kobylis. Náchod však dlouho nebyl schopný jejich nedisciplinovanost zužitkovat - nevyužito zůstalo trestné střílení i více než minutu dlouhá přesilovka pěti proti třem. Až sedm sekund před koncem potrestal poslední vyloučení domácího celku navrátilec do sestavy Ondřej Bachtík. Náchod vydřel v Kobylisech vítězství 4:5 a po dvou porážkách si připsal kýžené tři body. Vítěznou  premiéru si v náchodském dresu odbyl Jonáš Mikšovský.


Komentář domácích Malina Ctirad (Trenér):
"Nerad se opakuji, ale stálá nedisciplinovanost, opakující se chyby a z nich plynoucí ztráty."

Komentář hostů Třešňák Tomáš (Trenér):
"Těžké vyrovnané utkání, které jsme na konci překlopili na naši stranu. Důležité vybojované body. Díky soupeři za utkání."


FLORBAL TJ KOBYLISY vs. FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD    4:5  ( 1:2 , 2:2 , 1:1 )
Branky Náchoda:
2x Čáp, Macháček, Kříž, Bachtík

Střely na branku: 32:33
Vyloučení: 5:3
Využití: 0:1
Počet diváků: 18
Hráč utkání Náchoda: Filip Čáp
Hráč utkání Kobylis: Marek Paleček

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasu


Nyní čekají Rytíře dva domácí zápasy. Nejprve v neděli 16. ledna od 18:00 proti Čelákovicím, a poté ve středu 19. ledna od 18:30 proti Mukařovu. Buďte u toho! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!