Letní příprava Mužů A a Juniorů začala 22. května úvodní schůzkou, na které byl představen nový realizační tým. Do role hlavního trenéra nastoupil Martin Řehák, kondiční přípravu si pak vzal na starost specialista Petr Abely. Na vše dohlíží z pozice sportovního manažera Tomáš Třešňák.

V červnu probíhaly tréninky třikrát týdně - dvakrát venku na Hřišti u základní školy T.G. Masaryka v Náchodě, a jednou v hale v Plechárně, kde hráči rozvíjeli také své florbalové dovednosti. Červnové snažení zakončil kondiční minicamp ve Sportovním centru Olymp v Trutnově, kde byla na programu převážně posilovna, ale také 7,5 km dlouhý běh na Dolce, plavání a teambuilding. V rámci minicampu se kladl zvláštní důraz na kompenzaci a do programu byli zařazeni také hráči Next Generation - nejtalentovanější jedinci z řad dorostenců. "Mladší hráči v dorosteneckém věku až nad očekávání zvládli veškerou techniku při posilování, tak i s náročností tréninku se poprali, bez jakýchkoliv úlev vše splnili. Myslím, že mají velký potenciál a můžou být nadějemi náchodského florbalu", ohodnotil vystoupení nejmladších sportovců na minicampu trenér mužského Áčka Martin Řehák.

"Celý minicamp byl vyvrcholením prvního bloku přípravy, kde se ukončila hrubá fyzická síla. S prvním minicampem jsem já osobně spokojen, účast hráčů byla v rámci možností výborná a přístup všech byl velmi dobrý", řekl v rozhovoru Martin Řehák.

Na kondiční minicamp navázal blok individuálních tréninků v posilovně. Tréninkové plány tréninků silových, stejně jako tréninků atletických, pochází s dílny organizace Floorball Prep., se kterou FLORBAL NÁCHOD navázal před letošní letní přípravou spolupráci. Schéma letní přípravy tak dostalo zcela nový rozměr a náchodská organizace se posunula zase o krok dál. Zároveň se jedná o další z benefitů pro náchodské florbalisty, na jejichž dlouhodobý sportovní rozvoj dbáme a vždy jsme dbali.

Tréninky v posilovně mohou náchodští Muži A, Junioři a hráči Next Generation plnit ve sportovním centrum Olymp pod dohledem kondičního specialisty Petra Abelyho. Tyto tréninky probíhají dvakrát týdně - v úterý a ve středu. Ve čtvrtek a v pátek se náchodští florbalisté připravují na ovále na hřišti u základní školy T.G. Masaryka a neděle zůstala herní. K tomu jsou na programu dva víkendové minicampy - jeden proběhl v měsíci červenci a druhý je naplánován na začátek srpna. Ve druhé polovině srpna je pak v plánu letní soustředění v Hostinném.

Soutěžní test čeká Rytíře první víkend v září ve třetím kole Českého poháru. O týden později pak vstoupí i do koloběhu Národní ligy, a to na hřišti loňského vítěze základní části Orky Čelákovice.