V souboji dvou týmů s velmi nízkým věkovým průměrem změřil Náchod v sobotu síly s Panthers Praha. Přestože Východočechům patřilo v tabulce Národní ligy západ páté místo, zatímco domácí Panteři byli až sedmí, favoritem byl domácí celek. A to nejen díky skalpu lídra z Hradce Králové vybojovanému v posledním kole před Vánoci, ale zejména díky historické bilanci vzájemných zápasů, která je jednoznačná. Náchod totiž s Pantery nikdy nebodoval a ne jinak tomu mělo být i tentokrát.

Přitom první polovina zápasu nebyla ze strany florbalistů Náchoda nijak herně špatná. S efektivitou v zakončení si však Rytíři po Vánocích nepotykali a nevyužity zůstaly i tři přesilové hry. Naopak domácí celek se v prvních dvou třetinách vždy jednou prosadil a tak šel do závěrečné periody s náskokem dvou branek. Náchodští měli potíže hlavně s tvrdou hrou soupeře a jejich důrazem v brankovišti, který přinášel Panterům ovoce.

V závěrečné části vrátil hosty do hry kontaktní brankou Adam Jakubský, ti si však vzali svůj náskok zpět a ještě jej navýšili. To vše při nestandardním počtu hráčů na hřišti - nejprve v přesilové hře a posléze i v oslabení. Pět minut před koncem utkání vykřesal naději Matěj Mikšovský, to však bylo ze strany florbalistů Náchoda vše. Naopak, poté co hosté otevřeli hru, domácí nekompromisně trestali. Třikrát, a tak zvítězili v prvním novoročním utkání 7:2.


Komentář domácích Míka Patrik (Trenér):
"První novoroční vítězství se nerodilo vůbec jednoduše. Mnoho nepřesností a velká četnost vyloučení náš výkon srážela, čímž jsme nabízeli šance soupeři. Pozitivum z dnešního zápasu vidím především v perfektním herním projevu "Navrátilců" do sestavy. Děkujeme soupeři za férový zápas a zdravíme zbytek hráčů na hory a do Švédska!"

Komentář hostů Třešňák Tomáš (Trenér):
"Výsledek je pro nás možná krutý ale prohra zasloužená. Soupeř nás jednoznačně předčil v osobních soubojích a hře v brankovišti. My jsme se blížili k solidnímu výkonu ve 2.třetině, ale bohužel bez vstřelených branek to nejde. Naše série sice skončila ale věřím, že se poučíme z chyb a příští týden budeme zase lepší! Je to jedna prohraná bitva, není potřeba věšet florbalky na hřebík. Sezona pokračuje dál a záleží jen na nás jak se k tomu postavíme. Díky soupeři za nové zkušenosti!"


PANTHERS PRAHA vs. FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD    7:2 ( 1:0 , 1:0 , 5:2 )
Branky Náchoda:
 Jakubský, Mikšovský M.

Střely na branku: 21:18
Vyloučení: 4:4
Využití: 2:0
V oslabení: 1:0
Počet diváků: 36
Hráč utkání Náchoda: Vlastimil Skalický
Hráč utkání Panthers Praha: David Navrátil

Odkaz na textový online přenos

Odkaz na statistický report ze zápasu

Sestava Náchoda: Skalický (Stuchlík) - Donaj, Středa, Mikšovský J., Špaček, Mikšovský M. - Vlášek, Čáp, Kříž, Pekárek, Macháček - Svoboda, Prause, Rázl, Čečetka J., Grulich - Jirásek, Jakubský.


Vrátit na vítěznou vlnu se náchodští florbalisté pokusí v příštím domácím zápase, který odehrají proti Královu Dvoru bojujícímu o postup do play-off. Utkání bude rozehráno v neděli v 17:00. Doražte Rytíře do Plechárny podpořit! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!