KM automatik FBK Jičín
vs. Florbal Primátor Náchod Rytíři

AKTUALIZACE

21.11. 20:50

Áčko zakončilo první polovinu základní části Národní ligy západ porážkou na palubovce vedoucího týmu soutěže. S Butchisem tahali Náchodští od začátku za kratší konec a po dvou třetinách ztráceli čtyři branky. V té třetí zápas zdramatizovali, nakonec se však radovali domácí, kteří zvítězili 7:3. Díky zaváhání Panthers Praha si Butchis vytvořil v čele soutěže pětibodový náskok, naopak na Náchod se bodově dotáhl Benešov.

Komentář trenéra Butchisu Jana Zahalky:
"Do tabulky jsme si připsali další tři důležité body v náročném utkání. Odehráli jsme skvělé dvě třetiny, třetí třetinu jsme si zkomplikovali nevyužitou pětiminutovou přesilovkou a po ní lehkou ztrátou koncentrace, přesto jsme dokázali utkání sebevědomě dovést do vítězného konce. Soupeř přivezl především skvělého brankáře a důraznou hru, která dnes na body nestačila."

Komentář trenéra Náchoda Tomáše Třešňáka:
""Dvě prolajdané třetiny a nedisciplinovanost nás stály možnost hrát o body. Bohužel pro nás už jde o opakovaný jev, který když nezměníme, tak budeme mít velké problémy. Díky soupěři za utkání."

Národní ligy západ je tak ve své polovině, po které se Rytíři nacházejí na čtvrtém místě o skóre za třetím Benešovem - na konci sezóny by však rozhodovala bilance vzájemných utkání, kterou mají Náchodští lepší. Soutěž vede Butchis před Panthers Praha, kteří dnes v duelu s Benešovem padli. Na chvostu je Litvínov, který ještě v normální hrací době nevyhrál.

21.11. 20:30

Muži C z dnešního domácího turnaje berou čtyři body. V prvním utkání proti rezervnímu týmu Sokola Dvůr Králové nestačilo Náchodu ani třígolové vedení - hosté v závěrečné části srovnali a remizovali s Náchodem 5:5. Druhé utkání proti Rtyni B bylo rovněž dramatické. Oba týmy se střídaly ve vedení, to které Náchodu vystřelil dvěma slepenými góly ve 34. minutě Josef Čejpa už Náchodští nepustili a vyhráli 5:4. Díky čtyřem bodům si tak upevnili druhé místo v tabulce Královéhradecké ligy.

21.11. 15:30

Na kempu reprezentace U15 má Florbal Náchod hned dvojí zastoupení - trenéra Tomáše Třešňáka a hráče Martina Hanuše.

21.11. 12:20

Junioři dokázali navázat na včerejší výhru se Slovanem Havířov i v dnešním zápase proti dalšímu soupeři z Havířova - Torpedu. Zatímco včera rozhodli Náchodští o své výhře v první třetině, kterou vyhráli 4:0, dnes naopak v závěrečné části. První dvě třetiny to byla přetahovaná, Náchod dokonce v jeden čas prohrával o dvě branky, nakonec však díky zlepšenému výkonu ve druhé polovině zápasu zvítězil poměrně jednoznačně 9:4. Junioři Náchoda si tak z tohoto víkendu připisují do tabulky 1. juniorské ligy šest bodů.

Komentář trenéra Náchoda Jana Čečetky:
"První třetina z naší strany nesnesla vůbec parametry toho, jak má naš herní projev vypadat. Od druhé třetiny postupné zlepšení. Bohužel jsme nedokázali proměňovat šance. Od třetí třetiny jsme zápas měli plně pod kontrolou a zaslouženě zvítězili. Díky soupeři za zápas."

20.11. 22:00

Po úspěšné kvalifikaci se vstup do základní části 1. juniorské ligy Náchodu nevydařil. Minulý týden v utkání 4. kola však mladí Rytíři vydřeli na palubovce Startu aspoň bod a nyní si již připsali tříbodové vítězství. Hladoví po úspěchu rozhodli Náchodští proti Slovanu Havířov již v první třetině, kterou vyhráli 4:0. Ve zbytku utkání si hráči Náchoda vedení hlídali a čtyřgólový náskok udrželi. Konečný výsledek - 8:4 a první tři body do tabulky. Zítra od 10:00 vyzvou junioři Náchoda další havířovský celek - Torpedo, a pokusí se na dnešní výkon navázat.