Poslední zápasy elitního náchodského týmu nejsou ničím pro kardiaky. Čtyřikrát se prodlužovalo, jednou rozhodla branka vstřelená 16 sekund před koncem normální hrací doby. K tomu Náchodští prokázali několikrát obrovskou sílu a charakter, když dokázali smazat náskok soupeře. V Plzni prohrával Náchod po dvou třetinách již 4:0, přesto dovedl utkání do prodloužení. To Hradečtí zažili v posledním kole opačné pocity - proti Čelákovicím jim nestačilo na vítězství ani vedení 0:5.

Florbal Primátor Náchod vs. FAT PIPE Traverza 4:5p

Hradečtí několik sezón bušili na vrata Národní ligy, nyní když se však do třetí nejvyšší soutěže konečně dostali, ukazují hned od začátku obrovskou florbalovou kvalitu. Ofenzivně laděný tým si v prvních sedmi kolech připsal sedm výher a z dosavadních dvanácti utkání nestačil pouze na Jaroměř a Čelákovice. O jeden bod jej obral Náchod, který ve druhém ligovém kole padl v nájezdech. Před sezónou posílili tým Milan Koubek a Jiří Unzeitig z Vysokého Mýta a oběma se daří v produktivitě skvěle - první jmenovaný zapsal již 27 kanadských bodů za 4 góly a 23 asistencí. Nejlepším střelcem Hradce Králové je navrátilec Ondřej Souček, který předtím působil v Olomouci a Hranicích a obrovskou hrozbu představuje Matyáš Velc nastupující za Hradec v rámci střídavého startu ze superligových Karlových Varů. V brance Hradce Králové nastupuje Brandon Bulis, který strávil předchozích 5 sezón v Náchodě.

FbC Hradec Králové vs. TJ Sokol Jaroměř 4:6

Bilance vzájemných zápasů je vyrovnaná 8:8, v posledních pěti duelech se však radovali Hradečtí. Náchod tak čeká na soutěžní výhru s Hradcem více než sedm let. I přes porážky však byly zápasy vyrovnané a zpravidla končily nejtěsnějším možným výsledkem. Jak to dopadne tentokrát se dozvíme v sobotu. Začínáme ve 20:00, buďte u toho a podpořte náchodské florbalisty! SPOLU ZA VÍTĚZSTVÍM!