Butchis přijel do Náchoda již jako jistý vítěz základní části Národní ligy západ, zato Náchodští měli stále o co hrát. V boji o první čtyřku, která zajišťuje zahájení čtvrtfinálové série play-off na domácí palubovce, bojují s dalšími třemi týmy - Plzní, Benešovem a Mukařovem. Do náchodské branky se vrátil Vlastimil Skalický a v zápase se měl co ohánět - Butchis na něho vyslal 45 střel. Lepší vstup do utkání však měli domácí, kteří se po gólech Matěje Mikšovského a Františka Donaje těsně po skončení přesilové hry dostali do překvapivého dvoubrankového vedení. Ještě do konce třetiny se však podařilo hostům získat zpět půdu pod nohama a vývoj utkání brankami Kaliny, Rulíška a Pechy otočit.

Na začátku druhé části přidal Filip Rulíšek svoji druhou branku v zápase, Rytíře však vrátil do hry Jan Jirák, který nejprve skóroval sám, a poté vybídl k vyrovnaní Ondřeje Bachtíka, jenž touto nabídkou po krásné kombinaci nepohrdl. Posledních šest minut prostřední periody však patřilo hostům - a ti svoji převahu potvrdili také gólově. Prosadili se Jakubové Pecha a Rohn a 19 sekund před sirénou také Filip Rulíšek, který tak završil hattrick.

Důležitý moment se odehrál na začátku závěrečné třetiny. Hosté mohli odskočit na rozdíl čtyř branek, Vlastimil Skalický byl však proti a nájezd Jakubu Pechovi vychytal. O chvíli později dostali možnost trestného střílení také Náchodští - a Ondřej Bachtík roli kanonýra potvrdil. Jen o chvíli později však vrátil hostům vedení o tři branky Erik Papež. Čtyři minuty před koncem zápasu zkusili Náchodští hru bez brankáře a ta se jim vyplatila. Naději vykřesal svým třetím zásahem v zápase Ondřej Bachtík a když v čase 57:38 snížil Jan Jirák na rozdíl jedné branky, bral si hostující kouč Jan Zahalka oddechový čas. Ani ten však Butchisu nepomohl - nevídaný návrat do zápasu završil vyrovnávacím gólem Matěj Mikšovský a zápas tak směřoval do prodloužení.

V prodloužení měli Rytíři příležitost souboj rozhodnout díky přesilovce čtyř proti třem, hosté však v kritické situaci obstáli. A tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, které se v letošním ročníku Rytířům vůbec nedaří. Na straně Náchoda proměnil pouze Ondřej Bachtík, naopak za Butchis se trefili Erik Papež i Matyáš Kalina a přisoudili tak pražskému týmu bod navíc.